Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Asistent medical generalist

4.500 LEI
ID 822460
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Fără studii superioare,    Junior/Entry Level

Candidatul ideal:

- Studii de specialitate
- Certificat de membru (ALP);
- Experienta pe ATI/ sectie Spital
- Excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare
- Cunostinte MS Office - nivel mediu
- Limba engleza - nivel mediu (constituie avantaj)

Responsabilitati

- Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
- Participa la educatia medicala a pacientului;
- Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
- Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
- Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
- Monitorizeaza, inregistreaza si raporteaza simptome si modificari in starea de sanatate a pacientilor;
- Preleveaza probe si produse biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator;
- Administreaza medicatia si efectueaza tratamente injectabile (intra-muscular, intra-venos, sub-cutanat, intra-dermal) si vaccinari la recomandarea medicului.

Beneficii:
- Contract de munca perioada nedeterminata
- Interval salarial in functie de experienta dupa cum urmeaza:

1.Asistent medical generalist Sectie chirugie generala cu paturi (bolnavi operati) - 3500 RON NET
2.Asistent Medical Terapie intensiva - 4500-5000 RON NET (in functie de experienta)
3.Asistent Medical Anestezie - 4500-5000 RON NET (in functie de experienta)
4.Asistent Medical ATI COVID - Venit cumulat 9000 RON NET format din : 6000 RON NET + 3000 RON SPOR COVID

- Tichete de masa 300 lei

Program de lucru 12/24 ; 12/48 , se vor lucra 5 zile din 7 pe saptamana.