Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Area Sales Manager

1.000 EUR
ID 823049
acum o săptămână
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Vânzări

Ne marim echipa! Suntem în căutarea unei persoane dornice să-și dezvolte cariera în vânzări într-un grup de companii din Romania. Principal domeniu de activitate este Consultanta privind elaborarea proiectelor pe fonduri europene si guvernamentale.

Candidatul ideal

Experiență anterioară în vânzări - reprezinta un avantaj;
Cunoștințe de operare PC
Abilități de comunicare și negociere;
Abilități de planificare și organizare;
Atitudine pozitivă și proactivă;
Persoană comunicativă, punctuală și responsabilă;
Persoană capabilă să respecte termenele limită și sarcinile asumate;
Orientat/ă către rezultate și îndeplinirea targetului de vânzări.
Responsabilități:

Prospectarea pieței, identificarea și contactarea potențialilor clienți prin telefon și e-mail;
Îndeplinirea unui număr zilnic de apeluri carte potențiali clienți;
Identifică nevoile clienților și creează oferte personalizate pentru a finaliza procesul de vânzare;
Menține o comunicare deschisă cu clienții pentru a-i fideliza;
Promovează serviciile companiei;
Se asigură că încasările respectă termenii prestabiliți;
Respectă procedurile de desfășurare a activităților;
Comunică cu departamentul de aprovizionare pentru a se asigura de disponibilitatea stocurilor;
Întocmirea rapoartelor periodice pentru managerul departamentului.
Beneficii:

Training permanent;
Salariu motivant și bonusuri de performanță;
Birou în zonă centrală;
Suport și asigurarea integrării rapide în activitate.
Loc de muncă stabil într-o companie ambițioasă ce se dezvoltă continuu;
Mediu de lucru plăcut într-o echipă dinamică.

Cristian
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 823049