Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Sudor

4.000 LEI
ID 819999
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Ne marim echipa! Angajam Sudor cu experienta in sudura mig-mag si TIG pentru productie standuri prezentare.
Responsabilitati:

- pregatirea si verificarea aparatelor de sudura;
- reglarea in mod optim a parametrilor de sudura, in concordanta cu proiectele la care lucreaza ;
- realizarea de mici operatiuni de intretinere a aparatelor de sudura;
- pozitionarea, centrarea si fixarea piesele in scopul punctarii lor ;
- pozitionarea si fixarea subansamblelor pentru realizarea sudurilor ;
- curatarea si controlarea partile componente de eventualele defecte impuritati, daca este necesar;
- realizarea sudurii de tip MIG-MAG si TIG;
- controlarea piesele finite;
- realizarea operatiunilor de autocontrol valoarea cordonului de sudura, conformitatea vizuala, verificarea existentei tuturor sudurilor necesare;
- recunoasterea defectele de sudura;
- cunoasterea cauzelor si modurilor de remediere a defectelor tip intalnite;
- ajustarea sudurilor neconforme, indepartarea stropilor de sudura și bavuri;
- cunoasterea regulilor de securitate aferente procedeelor de sudura;
Aptitudini/Calificari: certificat de calificare profesionala corespunzator pozitiei de Sudor.
Timp de lucru : 8h/zi
detalii la 0729800659

Recrutare Mpr
ID 819999