Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam secretara

1.500 LEI
ID 820350
acum 2 săptămâni
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Secretariat / Office / Back Office

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Necalificat,    Junior/Entry Level

Cautam o persoana dinamica, atenta la detalii care sa gestioneze comenzile primite in magazinul
Online avand functii de secretariat primar+ Cunostiinte de facturare in FGO
Permisul de conducere este obligatoriu

Atributiile postului:

- preia comenzile lansate de clienti prin intermediul site­ului internet, email sau telefon
- asista clientii in plasarea comenzilor, furnizeaza informatii privind caracteristicile produselor,
-Mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
-Colaboreaza cu echipa din care face parte, si periodic, raporteaza rezultatele obtinute catre Coordonatorul echipei;
- Administreaza documentele si datele primite, introduce aceste date in sistemul IT, asigurand acuratetea lor.
- sugereaza produse adecvate cererii, inlocuieste produsele care nu sunt in stoc
- emite facturi proforme si fiscale catre clienti
- transmite comenzi catre departamentul de croitorie zilnic, dimineata
- ambaleaza marfa si expediaza colete catre clienti la nevoie
- gestioneaza livrarile, retururile etc
-Urmareste traseu comenzi lansate, livrare, facturare si incasare;
-Creeaza si centralizeaza ofertele trimise clientilor, urmareste feedback-ul acestora.

- gestionarea stocurilor
- tine evidenta bonurilor si a facturilor pentru contabilitate care se predau de 2 ori pe luna
Responsabilitati
• Furnizeaza suport operational pentru activitatea de vanzare;
• Administreaza documentele si datele primite, introduce aceste date in sistemul IT, asigurand acuratetea lor.
• Urmareste traseu comenzi lansate, livrare, facturare si incasare;
• Promoveaza produsele companiei;
• Acorda asistenta clientilor in procesul de vanzare si livrare;
• Mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
• Colaboreaza cu echipa din care face parte, si periodic, raporteaza rezultatele obtinute catre Coordonatorul echipei;
• Creeaza si centralizeaza ofertele trimise clientilor, urmareste feedback-ul acestora.

Cerinte:
- studii medii/superioare
- cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel, Internet)
- cunostinte de contabilitate primara minima
- persoana atenta la detalii, prompta in rezolvarea problemelor
- abilitati de comunicare cu clientii prin telefon
Se considera avantaje:

- experienta de lucru cu platforma de comert electronic FGO(Programul de Facturare)
- experienta pe un post similar (gestiune, facturare, receptie marfa, ambalare marfa)
- curs de contabilitate primara(experienta minima)
- experienta pe un post similar
- persoana cu atitudine pozitiva
- usurinta in a acumula noi cunostinte si spontaneitate
PENTRU CONTACT 0732898969 BOGDAN S

Ascunde toată descrierea

bogdan stanca
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 820350