JobZZ.ro

Angajam Reprezantant Vanzari pentru Bucuresti si Brasov

Salariu confidenţial
ID 823541
acum 6 zile
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Companie cu capital romanesc, cu activitate in domeniul HoReCa, de peste 17 ani, oferind astfel produse si servicii de inalta calitate partenerilor nostri.

Descrierea jobului:
•Asigura realizarea obiectivelor lunare convenite (vanzari, de distribuție, de acoperire de vizite / frecvență) pentru zona atribuită
•Responsabil pentru executia planurilor POP pe canal si Categorie, utilizand instrumentele necesare pentru a maximiza vanzarile.
•Responsabil pentru colectarea de bani numerar și de coordonarea si monitorizarea platilor incasarilor de la clienti.
•Sprijina dezvoltărea planului de vânzări și a celor de canal/categorie prin furnizarea de feedback cu privire la executarea activităților cuprinse in planul de executie.
•Ofera informații la timp si de calitate cu privire la prognoza/forecastul volumului cererii din piata pe zona alocata, raport cu privire la dinamica pieței, activități ale concurentei.
•Pune în aplicare, urmăreste și actualizeaza Planul de vânzări pentru zona alocata.
•Responsabil pentru stabilirea obiectivelor, conducerea procesului de negociere cu clientii din zona, identificarea unor noi clienti in zona si initierea colaborarii.
•Monitorizeaza zilnic performanța clientului vs. KPI/indicatorii definiti (vânzări/sales out, nivelul stocurilor, plasarea comenzii la timp, etc.)

Cerinte:
Minimum 2 ani experienta in vanzari ( de preferat HoReCa FMCG )
•Studii superioare
•Limba engleza nivel mediu
•Permis de conducere categoria B
•Cunostiinte despre piata si industrie
•Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa
•Initiativa, integritate si agilitate in invatare
•Capacitate de a lucra sub presiune
•Asertivitate

Beneficii:
Salariu motivant
Autoturim/ telefon/ laptop de serviciu
Bonusuri in functie de performanta
Training pentru dezvoltarea cunostintelor si portofoliului de produse

css24
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 823541