Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Angajam receptioner/a

Salariu confidenţial
ID 812312
acum o lună
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Limbi străine
Engleză

Candidatul ideal
Angajam receptioner/a hotel, cu sau fără experiența, responsabilitate, corectitudine, spirit de munca in echipa si foarte bune abilitati de comunicare.

-Cunoasterea limbii engleze, nivel conversational;
-Persoana dinamica, atenta la detalii;
-Capacitate organizatorica si de comunicare;
-Disponibilitate pentru lucru in ture de noapte.

Descrierea jobului
-Este disponibil pentru primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;
-Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor;
-Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;
-Verifica listele zilnice de sosiri si plecari;
-Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera;
-Raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel si despre zona;
-Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti;
-Check-in/ check-out;
-Mentinerea legaturii cu celelate departamente;