Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam receptioner

1.950 LEI
ID 837298
acum 6 zile
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Cerințe: Candidatul ideal
Angajam receptioner/a hotel, cu sau fără experiența, responsabilitate, corectitudine, spirit de munca in echipa si foarte bune abilitati de comunicare.

-Cunoasterea limbii engleze, nivel conversational;

-Persoana dinamica, atenta la detalii;

-Capacitate organizatorica si de comunicare;

-Disponibilitate pentru lucru in ture de noapte.

Beneficii:

Tichete de masa in valoare de 20lei/zi
Colectiv prietenos
Mediu de lucru placut si confortabil
Descrierea jobului
-Este disponibil pentru primirea oaspetilor si procesarea rapida a cerintelor acestora;

-Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor;

-Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare;

-Verifica listele zilnice de sosiri si plecari;

-Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera;

-Raspunde cerintelor oaspetilor cu privire la informatii despre hotel si despre zona;

-Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti;

-Check-in/ check-out;

-Mentinerea legaturii cu celelate departamente;

ELENA
ID 837298