Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajăm contabil cu experiență

Salariu confidenţial
ID 827678
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

1. Educație și experiență
Studii superioare finalizate de specialitate
Experiență în poziții similare: preferabil min. 3 ani
Limba Engleză, nivel mediu

2. Alte cerințe
Cunoștințe privind legislația, normativele, standardele specifice în vigoare
Cunoaștere bună a programelor specifice: Saga și Excel
Personalitate
Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate
Răbdare, atenție la detalii, flexibilitate
Inițiativă și proactivitate
Corectitudine
Bune abilități de comunicare

3. Descrierea jobului
Misiunea principală: realizează activități de contabilitate
Concret, iată câteva exemple de responsabilități:
Înregistrează corect și la timp în programul de contabilitate (Saga), toate operațiunilor financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi în vigoare și cu particularizările convenite de companie privind detalierea veniturilor și cheltuielilor, pe centrele de cost stabilite
Verifică documentele și rapoartele de contabilitate primară (dispoziții de încasare/plată, ordine de deplasare, decont de cheltuieli, foi de parcurs, registrul de casă, registrul de bancă, evidența plăților salariale)
Înregistrează și operează diverse încasări și plăti
Verifică/corectează înregistrările contabile și întocmeşte rapoarte de control
Efectuează reconcilieri de solduri
Furnizează informații pentru închiderile de lună
Întocmește situații și rapoarte financiar-contabile (lista facturilor emise/neîncasate, balanțe de verificare pentru clienți, liste avansuri din trezorerie, cashflow, etc)
Întocmește după caz declarațiile solicitate de Institutul de Statistică
Asigură prelucrarea și transcrierea în Registrele Contabile și Jurnalele Contabile a documentelor contabile justificative
Contribuie la realizarea calculelor salariale
Contribuie la întocmirea și înregistrare Declarațiilor Fiscale și Situațiilor financiare de contabilitate (lunare, trimestriale, semestriale, anuale)
Contribuie la întocmirea Balanței contabile

4. Ofertă
Mediu de lucru plăcut, cultură organizațională de tip colegial
Sediul in apropiere de statia metrou Gara de Nord/Victoriei
Colegi entuziasti
Salariu compet

5. Contact
pavel@contahouse.ro
0766999512