JobZZ.ro

Angajam Avocat/Consilier juridic despagaubiri accidente,

Salariu confidenţial
ID 813135
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Drept

Descriere
Angajam consilier juridic sau avocat intern pe proiectul Recuperari Creante, despagubiri accidente rutiere, DESPAGUBIRI ACCIDENTE RUTIERE si RECUPERARI DAUNE ACCIDENTE si DESPAGUBIRI DAUNE ACCIDENTE RUTIERE

Candidatul ideal:
Studii superioare Drept. De preferat sa fi lucrat intr-un BEJ.( BIROU DE EXECUTARE SILITA), cabineete avocatura, notariate.

EXPERIENŢĂ: într-o activitate similară
-cunostinte legislatie specifica.
-cunostinte dе limba enegleza;
-cunostinte operare PC MS-Office - Excel si Word Powerpoint ;
-abilitati foarte bune dе comunicare si interlationare;
-capacitatea dе a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp.
-capacitatea dе a respecta teremene limita;
-punctualitate;
-atentie catre detalii;
-invatare rapida, atentie distributiva;
-Abilităţi dе negociere.
-Spirit organizatoric.
-Capacitate dе a a lucra in echipa.

Descrierea jobului
Posibilitatеa dе а dеveni partenеr pe аcest proiect
1.Plаnifica аctivitаtilе afеrente procesului de contestatiе lа executarе
- urmareste formele de executare optime;
- monitorizeaza dosarele;
- participa la elaborarea, implementarea si imbunatatirea procedurii de contestatie la executarea silita.
- elaboreaza clauzele contractuale standard cu impact in recuperarea creantelor comerciale.

2. Acorda asistenta juridica necesara reprezentarii companiei in procesele de recuperare creante, precum si in litigiile in care societatile grupului au calitatea de debitor in vederea solutionarii litigiilor:
- obtine si studiaza documentele relevante pentru dosar;
- formuleaza cereri si aparari, cai de atac;
- reprezinta firma in instanta.
- redacteaza materiale pentru explicarea unor aspecte juridice din domeniul recuperarii creantelor.
-interpretare rapoarte bonitate .

3. Mentine bunele relatii cu alte parti ( executori judecatoresti, notari publici, etc) implicate in procesul de recuperare a creantelor astfel incat sa obtina o cat mai buna implicarea a acestora.

Alex
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 813135