Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Agent vanzari telesales (Bucuresti si Oradea)

Salariu confidenţial
ID 863986
acum 6 ore
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Atribuții:

Contactarea telefonică a clienților din baza de date și propunerea de oferte cu privire la serviciile oferite de Packeta Romania;
Este responsabil de ofertarea clientului, de întocmirea contractului și de transmiterea acestora către client;
Prospectarea pieței în vederea extinderii portofoliului de clienți și dezvoltării unei baze de date cu potențiali clienți;
Oferirea de suport operațional echipelor din depozite și subcontractorilor din zona alocată.
Este responsabil cu îndeplinirea obiectivelor de vânzări individuale, conform politicii și strategiei companiei.
Raportează periodic activitatea de vânzare și propune soluții concrete pentru dezvoltarea acesteia.

Candidatul ideal:

Experiență de vânzări de servicii de minim 2 ani într-o companie de curierat/logistică.
Experienta în relația cu clienții B2B, e-commerce (magazine online).
Proactiv, creativ și independent în acțiuni cu abilități de comunicare, negociere, asertivitate, adaptabilitate, organizare, orientat spre client și spre rezultate.
Limba engleză – nivel mediu;
Permis categoria B.
Ce oferim:

Salariul fix+bonusuri lunare în functie de performanță.
Abonament servicii medicale clinica privată
Telefon, laptop și mașină de serviciu pentru deplasări.
Un mediu dinamic bazat pe o cultură organizațională deschisă, înovatoare și orientată spre performanță.

Cristina Grosu
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 863986