Anunțul a fost dezactivat!

Anunțuri similare

Număr de telefon verificat
Angajez vanzatoare pentru magazin alimentar non stop in Piata Giulesti
Full time  |  Alimentație / Comerț
Salariu: 3.500 LEI
Acum 3 ore Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Distribuie anunțul Salvează anunțul
Angajam manichiurista
Full time  |  Mid-Level  |  Sport / Frumuseţe
Salariu: 4.000 LEI
Acum 5 ore Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Sc Class Enterprise Invest Srl - angajeaza muncitori constructii
Construcţii / Amenajări
Salariu: 4.582 LEI
Acum 8 ore Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Ingrijire batrana imobilizata, intern
Full time  |  Asistență socială / Au pair / Babysitter / Curăţenie / Prestări servicii
Salariu: 4.200 LEI
Acum 9 ore Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
JobZZ.ro

Agent vanzari

3.500 LEI
ID 871659
acum 6 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Vânzări

Nivel carieră

Junior/Entry Level

duplicate
1

AGENT/CONSILIER VANZARI SERVICII FINANCIARE pentru judetul Ialomita, Calarasi, Constanta, Braila, Buzau, Prahova, Giurgiu, Dambovita, Arges, etc, deplasari zilnice in judetele antementionate, cu un venit min. lunar incepand cu 3500 lei pana la 8000/9000 lei
DESCRIERE
AGENT/CONSILIER VANZARI SERVICII FINANCIARE pentru judetul Ialomita, Calarasi, Constanta, Braila, Buzau, Prahova, Giurgiu, Dambovita, Arges, etc, deplasari zilnice in judetele antementionate.
Ne intereseaza, ne dorim sa:
 Experiența in vanzari de orice natura este obligatorie ( cu acte doveditoare,continuu si cu rezultate);
 Nu exista o limita maxima pentru varsta;
 Studii medii finalizate;
 Persoana sociabila, întrucât interacțiunea umană reprezintă temelia fiecărei zile;
 Îți place să vinzi, să negociezi și ești orientat către rezultate;
 Persoana deschisa să invețe lucruri noi, deoarece vrem să fii dornic să evoluezi;
 Disciplinat, punctual, capacitate organizatorica, rezistenta la stres, atenție la detalii si disponibil la deplasari zilnice in judetele mai sus mentionate 5 zile/saptamana;
 Persoana optimista, ambitioasa, perseverenta si care face lucrurile cu pasiune, deoarece vrem să iubești locul de muncă și să menținem o atmosferă cât mai plăcută;
 Nu ești o persoană sensibilă și/sau orgolioasă și te poți adapta cu ușurință în discuțiile cu diverse categorii de clienți;
 Ești pasionat de condus și ești dispus să te deplasezi în țară (judetele mai sus mentionate) 5 zile/săptămână. Permis de conducere cat. “B”.(experienta condus) ;
 Înveți repede lucruri noi și ești dispus la autoperfecționare pentru a te dezvolta profesional și personal;
 Tinuta business;
 Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren 100% ( in fiecare saptamana, tot anul, dimineata plecam din BUCURESTI si ne intoarcem la finalizarea intalniriilor de lucru (min. 8/9); In aceasta perioada, avem diurna asigurata) ;
 Abilități excelente de relaționare și comunicare si o atitudine orientata spre client, deoarece urmărim satisfacerea deplină a tuturor nevoilor clienților, respectiv promovarea, planificarea intalnirilor, negocierea, vanzarea si analizarea cerintelor;
 Responsabilitate faţă de munca proprie şi orientare spre atingerea rezultatelor stabilite cu echipa de management;
 Dorință puternică de dezvoltare profesională și progres;
 Pregătit să dobândească cunoștințe consistente din domenii precum: economic, financiar, juridic;
Descrierea jobului
Obiectivul principal:
 Vindem/Prestam Servicii Financiare si Juridice, destinate IMM-lor din domeniul Productiei, Agriculturii, Turismului, Serviciilor si Comertului;
 Dezvoltarea activitatii companiei în zona repartizată prin realizarea volumelor de vânzări servicii financiare destinate persoanelor juridice , stabilirea relaţiilor de parteneriat cu toţi clienţii din portofoliu și identificarea noilor clienți, respectând obiectivele și politica firmei;

Responsabilităţi principale:
 Promovează produsele și serviciilе companiеi;
 Responsabilitatea principală îi va fi realizarea nivelului prognozat de vânzări;
 stabileste si planifica intalnirile de lucru cu potentialii clienti conform rutei desemnate; se deplaseaza zilnic în țară 5 zile/săptămână (judetele mai sus mentionate) ;
 identifica nevoile clientilor, intocmeste fisa de investitii propus de client spre analiza , incheie cu acesta contractul de prestari servicii, emite facturi, chitante, incaseaseaza contravaloarea acestor servicii, colecteaza documente, conform politicii comerciale ale societatii;
 negocieaza preturile pentru serviciile din portofoliu;
 monitorizeaza cererile clientilor si rezolva sesizarile;
 realizeaza volumele de vânzări stabilite în zona alocată;
 cooperare proactiva si functionala cu reprezentantii/colegii celorlalte depatamente in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
 Ne ajuța cu informații dobândite prin activitatea ta de teren, cu rol vital în marketing;
 Implicare în activitățile de marketing atât în etapa de implementare, cât și prin generarea de idei creative;
 un jucător de echipă;
 Să demonstreze determinare în atingerea obiectivelor echipei;

Beneficii:
 Pachet VENIT LUNAR competitiv, motivant 2500 lei parte fixa + bonusuri aprox. 5-7% din incasari ( în funcţie de performanţă, contracte incheiate, etc) + diurne 1000 lei ;
 Program de lucru, de Luni pana Vineri ( in fiecare saptamana, tot anul, dimineata plecam din BUCURESTI si ne intoarcem la finalizarea intalniriilor de lucru (min. 8/9); In aceasta perioada, avem diurna asigurata);
 Programul de lucru il stabilim in functie de intalnirile de lucru respectiv de timpul si disponibilitatea clientilor in teritoriu ;
 Șansa de a lucra într-un mediu orientat spre performanță;
 Posibilitatea de a beneficia de traininguri în domeniul vânzărilor asigurată de o echipă profesionistă;
 Susţinere în construirea unei cariere de success pe termen mediu și lung;
 Se asigura Toate resursele materiale (masina, telefon