Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Agent Turism Front Office

Salariu confidenţial
ID 820546
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal
- Experienta de minim 1 an in domeniu – studii superioare constitue un avantaj;
- Cunoasterea de produse turistice si destinatii turistice;
- Cunoasterea touroperatorilor interni si externi si a sistemelor de rezervari B2B ale acestora;
- Cunoasterea sistemului de productie eTrip(Trip Solutions) reprezinta un avantaj;
- Abilitati foarte bune de comunicare si vanzare;
- Abilitati organizatorice, dinamism, seriozitate, initiativa, respect;
- Abilitati de comunicare in limba engleza;
- Pro-activ, organizat, ordonat, punctual, spirit de echipa, creativitate;
- Cunostinte avansate operare PC ( Microsoft Outlook, Word, Excel );
- Capacitate de lucru in conditii de stress si rezistenta la munca sub presiunea timpului;
- Urmarirea obiectivelor de vanzare si raportarea zilnica a rezultatelor catre managerul superior;
- Determinare si motivare prin propriile realizări si orientare spre rezultate.

Descrierea jobului
- Va prelua cererile de oferta alocate sau primite, va contacta rapid clientii si va mentine legatura cu acestia pe intreaga derulare a procesului de vanzare: prelucrare oferta, transmitere oferta clienti, preluare rezervare, transmitere rezervare catre partenerul extern/back office, facturare, emitere documente de calatorie, evidenta platilor;
- Va oferi servicii de consultanta turistica potentialilor clienti;

- Sistem de venituri foarte bun, bazat pe o baza fixa si comision motivant raportat la target;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic;
- Sansa de afirmare intr-un domeniu de mare perspectiva.
Beneficii
- Siguranta unui venit fix lunar;
- Sistem de beneficii flexibil: tichete de masa dupa primele 3 luni;
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;

- Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;
- Bonusuri atractive la atingerea targhetului de vanzare;
- Vacante gratuite in functie de rezultate;
- Vacante cu tarife reduse pentru angajati;
- Locatie centrala langa metrou.

Descrierea companiei
Hello Holidays este unul din principalii touroperatori din turismul romanesc. Detinem propria flota de autocare si microbuze, avand ca produse proprii pachete autocar si individual pe destinatii precum Grecia, Turcia, Bulgaria, circuite europene avion si autocar cu peste 5000 de turisti in primul an de lansare 2018, excursii de 1 zi in Romania si Bulgaria.

Suntem o companie care respectă diversitatea personalităților și sprijinim dezvoltarea abilităților individuale. Căutăm să asigurăm un mediu de lucru confortabil și flexibil, bazat pe angajament personal, loialitate și responsabilitate. Asigurăm toate resursele necesare, inclusiv instruirea și pregătirea continuă a angajaților, în vederea dezvoltării competențelor profesionale, pentru a oferi servicii de cea mai bună calitate clienților noștri.

Hello Holidays
ID 820546