Anunțul a fost dezactivat!

Anunțuri similare

Număr de telefon verificat
Angajam agenti securitate cu/fără atestat pentru obiective din Prahova
Full time  |  Necalificat / Fără studii superioare / Junior/Entry Level  |  Pază și Protecție
Salariu: confidenţial
Acum o săptămână Ploiesti, Prahova
Distribuie anunțul Salvează anunțul
Angajam Soferi Profesionisti Categ. C
Full time  |  Transport
Salariu: 4.000 LEI
Acum 2 săptămâni Ploiesti, Prahova
Angajam Agent Securitate in Ploiesti - obiectiv BAT Ploiesti
Full time  |  Junior/Entry Level  |  Pază și Protecție
Acum 3 săptămâni Ploiesti, Prahova
Angajez agenti securitate
Full time  |  Fără studii superioare  |  Pază și Protecție
Angajam Muncitori Necalificați si calificați in construcții civile
Construcţii / Amenajări
Salariu: 6.800 LEI
JobZZ.ro

-- AGENT de TURISM --

Salariu confidenţial
ID 879351
acum 2 luni
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Nivel carieră

Student,    Junior/Entry Level

Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Engleză

Responsabilități:

Ghidarea turistică: Conducerea și organizarea tururilor pentru grupuri de turiști, oferind informații despre atracțiile locale, istorie, cultură, gastronomie și alte aspecte relevante.

Comunicare: Interacționarea eficientă și plăcută cu turiștii, răspunzând la întrebări, oferind explicații și povestind povești captivante despre locurile vizitate.

Cunoaștere locală: Oferirea de informații detaliate despre locurile turistice, inclusiv istoria acestora, legendele locale, obiceiurile și tradițiile culturale.

Siguranță: Asigurarea siguranței și confortului călătorilor pe parcursul călătoriilor, respectând măsurile de securitate și oferind îndrumări relevante pentru a evita riscurile potențiale.

Planificare și coordonare: Organizarea itinerariilor turistice, rezervarea de bilete de intrare, aranjarea transportului și gestionarea altor aspecte logistice pentru a asigura călătorii fără probleme.

Promovare: Contribuția la promovarea și marketingul destinației turistice prin oferirea de informații atractive și promovarea experiențelor unice oferite de locația respectivă.

Cerințe:

Experiență anterioară în domeniul ghidajului turistic sau într-un domeniu relevant (de exemplu, istorie, arhitectură, antropologie etc.).

Abilități excelente de comunicare în limba română, cu capacitatea de a comunica clar și captivant în fața unui public divers.

Cunoștințe solide despre locația sau destinația turistică, inclusiv istoria, cultura, geografia și alte aspecte relevante.

Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona situații neașteptate în mod calm și profesionist.

Empatie și atenție la detalii pentru a oferi o experiență personalizată și satisfăcătoare pentru călători.

Capacitatea de a vorbi fluent în limba engleză.

Beneficii:

--Salariu competitiv
-- Mediu de lucru plăcut