Anunțul a fost dezactivat!
JobZZ.ro

Administrator Aplicatii

Salariu confidenţial
ID 822035
acum 3 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

IT

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Limbi străine
Engleză

CERINTE

1. Cunostinte avansate administrare baze de date (Microsoft SQL Server) si sisteme de raportare (SQL Reporting Services)

2. Cunostinte sisteme de operare Windows, monitorizare/administrare baze de date si aplicatii informatice

3. Atitudine proactiva, spirit de echipa, abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte simultan

4. Comunicativ, responsabil, organizat

5. Experienta anterioara in domeniul digitizarii documentelor, procesarii de date, fluxuri de documente.

RESPONSABILITATI

1. Analizeaza cerintele beneficiarului si configureaza fluxul de procesare conform specificatiilor

2. Gestioneaza nomenclatoarele stabilite in urma analizei

3. Administreaza fluxul de arhivare fizica si/sau conversie electronica si monitorizeaza fluxul de procesare

4. Realizeaza interogari in baza de date, precum si import/export din baza de date Microsoft SQL

5. Configureaza fluxul de conversie pentru proiectele alocate

6. Elaboreaza specificatii functionale pentru aplicatii / servicii necesare fluxului de conversie

7. Isi insuseste foarte bine specificatiile agreate cu beneficiarul, astfel incat sa poata elabora metodologia de administrare a solutiei pentru proiectele alocate

8. Folosind aplicatiile din dotare, monitorizeaza intregul flux de procesare a documentelor (scanare, servicii, baze de date, storage); 9. Acorda suport tehnic compartimentelor de productie.

Asteptam CV-ul dumneavoastra!