Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

ADispecer-Coordonator transport

2.500 LEI
ID 814810
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Transport

Full time

Nivel carieră

Fără studii superioare

Cum arata profilul viitorului coleg pe care il vrem in echipa noastra:

- Minim 1-2 ani experienta intr-un rol similar (dispecer transport international)

- Cunostinte de Microsoft Excel la nivel avansat. Sa stii functia SUMIFS

- Limba engleza-nivel avansat

- Cunostinte solide a industriei transport si logistica

- Cunostinte legislatie transport

- Foarte bune abilitati de comunicare

- Capacitate foarte buna de rezolvare de probleme

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare a activitatii

Descrierea jobului

Ce responsabilitati va avea viitorul coleg:.

- Coordonarea si supervizarea activitatii camioanelor care circula in trafic interinational

- Preluarea si executarea comenzilor de transport de la client rеspеctаnd cеrintеlе compаniei si cеrintеlе lеgаlе

- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport

- Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei

- Pastrarea unei bune comunicari cu clientul si soferul pana la descarcare

- Introducerea datelor din comenzi intr-o aplicatie speciala cat si intr-un excel

- Verificarea documentelor in conformitate cu procedura interna

- Verificarea situatiei transporturilor pe rute si comunicarea acesteia catre Manager/Supervizor

Ce oferim noi:

-Pachet salarial atractiv

-Laptop si telefon de birou

-Bonus de performanta

-Conditii de lucru moderne si placute

Locatia biroului : Bucuresti, zona Unirii

MaxClubLogistics
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 814810