JobZZ.ro

Tehnician frigotehnist si aer conditionat

3.500 EUR
ID 876446
acum 5 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Cablaje / Automotive,    Construcţii / Amenajări,    Inginerie / Tehnologie,    Mentenanță / Instalații,    Telecomunicaţii

Ţară

Germania

Nivel carieră
Junior/Entry Level,    Mid-Level
Permis de conducere
Categoria B
Limbi străine
Germană
duplicate
1

VINO IN ECHIPA NOASTRA!
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg, cu sedii in Hamburg si Dresden, sprijina companiile specializate la nivel regional și din toata Germania cu proiecte legate de echipamente tehnice de constructii. Activitatea noastră principala, in calitate de furnizor de servicii de personal și partener contractual, este furnizarea profesionala de servicii de asamblare in domeniile termic, sanitar, refrigerarii / climatizarii, ventilatiei, electrice și constructiilor conductelor.
Veniti alaturi de noi si imbogatiti echipa noastra cu know-how-ul dvs.!

Pentru a ne sprijini echipele, cautam incepand cu cea mai timpurie data posibila:
Tehnician frigotehnist si aer conditionat (m / f / d)

Angajam Electrician, Frigotehnist, Automatist si Tehnician service
pentru service instalatii frigorifice/climatizare.
• Permisul de conducere cat. B - Obligatoriu.
• Atestate tehnice/experienta similara
• Absolvent al unei facultati cu profil tehnic
• Calificari : Frigotehnist, Brazor, Electrician, Mecanic, Tehnician service
• Deschis catre noi tehnologii cum ar fi automatizarea si instalatiile pe CO2.
• Disponibil si responsabil in activitatile de zi cu zi pe care le presteaza.
• Orientat spre gasirea de solutii si oferire de suport tehnic.

Descrierea jobului
• Executa lucrari de instalare, intretinere si reparatii ale echipamentelor frigorifice pe teren la clientii companiei.
• Foloseste instrumentele interne IT pentru procesarea rapoartelor de lucru.
• Completeaza documentatia ceruta.
• Propune cele mai bune solutii din punct de vedere tehnic in diferite situatii.
• Raspunde de stocul pieselor de schimb aflate in custodie.
• Raspunde de reparatiile efectuate si respecta standardele impuse
• Asamblarea si demontarea instalatiilor, sistemelor și componentelor in refrigerare si aer conditionat
• Amplasarea, izolarea, instalarea si construirea sistemelor de conducte
• Asamblarea sistemelor electrice
• Lucrari generale de reparatii la refrigerare și aer condiționat
• Cunoasterea limbii germane la nivel conversational (incepator)
• Permis de conducere cat. B (preferabil)
• Disponibilitate de a lucra pe santiere diferite, amplasate in locatii de pe intreg teritoriul Germaniei

Ca Tehnician frigotehnist si aer conditionat (m / f / d), va puteti astepta la proiecte interesante, oportunitati bune de dezvoltare și remuneratie bazata pe performanta intr-o companie dinamica, cu cai scurte de luare a deciziilor.

Asteptam cu nerabdare CV-ul dumneavoastra!

Die Elbmonteure Service GmbH
Bredowstrasse 10, 22113 Hamburg
Mihai Jinga | Elbmonteure Service GmbH [email protected]
Tel 00491714378421
Elbmonteure Service | Zeitarbeit Hamburg