Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Societate de expertiza contabilă, angajam contabil.

Salariu confidenţial
ID 827404
acum o săptămână
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Cerințele postului:

- experiență minim 2 ani in domeniul financiar contabil

- cunostinte avansate utilizare program Saga

- cunostinte legislative in domeniul contabil-fiscal

- persoana organizată, atentă la detalii, cu capacitate de analiza

Descrierea jobului:

- evidență contabilă lunară, societăți din diverse domenii de activitate

- primire documente primare si verificare

- înregistrare documente in programul de contabilitate

- întocmire jurnale, registre obligatorii lunare

- intocmire declarații obligatorii

- verificare parteneri

- întocmire balanță de verificare

Interviu online:

Care sunt jurnalele, registrele si declarațiile lunare pentru o societate comercială platitoare de TVA lunar si cu 5 salariați?
O societate comercială poate distribui dividende din profitul anului in curs? Dacă nu, atunci când poate distribui? Dacă da, care este procedura?
Care este conta de tva aplicată, pentru serviciile stomatologice?
Care este salariul net dorit pentru acest job?

CV-urile si raspunsurile le asteptam pe adresa de e-mail :

contact@contabilitate-brasov.ro