Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Reprezentant comercial

2.500 LEI
ID 821977
acum 3 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Achiziţii

Societate comerciala franceza angajeaza persoana cu cunostinte de limba franceza si limba engleza, responsabila, comunicativa pentru postul de reprezentant comercial.
Cerinte pentru ocuparea postului :
- - nivelul studiilor : studii superioare ;
- - cunostiinte de operare pe calculator : nivel avansat ;
- limbi straine : franceza nivel mediu si engleza nivel mediu ;
- abilitati ,adaptabilitati,aptitudini necesare : comunicativitatea, adaptabilitatea la program flexibil ,perseverenta,operativitatea, confidentialitatea

Atributii:
- procesare comenzi de achizitie si vanzare, inregistrarea lor in fbaza de date si in programul informatic de gestiune comerciala (CIEL) ;
- corespondenta cu clienti si furnizori in scris, prin email si telefonic ;
- verificarea periodica si inregistrarea documente de achizitie si plata a facturilor furnizorilor;
- gestionarea litigiilor furnizori si clienti ( identificarea problemelor litigioase de prêt si cantitate pe facturi si urmarirea solutionarii lor);
- emiterea si/sau verificarea documentelor de livrare (avize de livrare si facturi) ;
- completarea situatiilor zilnice si a rapoartelor saptamanale cu clietii rau platnici;
- desfasurarea activitatii in echipa pentru alte solicitari zilnice.

Responsabilitati:
- Respectarea programului de lucru adaptat in functie ne mecesitatile de coordonare cu biroul comercial din Franta
- Conduita profesionala si comportament amiabil cu colegii de serviciu
Se ofera:
- program de lucru: 8h/zi ,echipament pentru munca la domiciliu ( laptop);
- salariul negociabil la interviu,
- tichete de masa,
- zile legale libere,
- oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe tinere, in continua dezvoltare.

Abilitati :

- Comunicare in limba franceza si engleza
- Abilitati de lucru in Microsoft Office ( excel, word) , Windows
- Competente sociale (spirit de echipa, atitudine pozitiva si initiativa, orientare spre client )
Asteptam cu interes CV-urile dumneavostra in limba romana si franceza la adresa i.manea@althome.fr
Mai multe detalii se vor discuta la interviu.

D.G.
ID 821977