JobZZ.ro

Personal hotel (recepționer, cameristă)

Salariu confidenţial
ID 833209
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Hotel Citrin, amplasat în centrul Brașovului, lângă AFI Brașov angajează recepționer și cameristă.

Candidatul ideal

Recepționer:

- interes și capacitate de a lucra ture de noapte

- abilități bune de conversație în limba engleză

- abilități bune de lucru cu calculatorul

- capacitate de a soluționa probleme și de a lua decizii

- personalitate caldă, prietenoasă

- abilități excelente de comunicare

- spirit de echipă

Cameristă

- experiență în activitîți de curățenie în hotel reprezinta avantaj

- responsabilitate pentru munca prestată

- atenție la detalii

- seriozitate

Descrierea jobului

Recepționer

- răspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare și cazare oferite clienților hotelului

- gestionează situația rezervărilor, confirmărilor și anulărilor

- efectuează operații specifice pentru sosirea și plecarea oaspeților

- preia și înregistrează rezervările de la clienți

- acordă asistență oaspeților pe toată durata șederii și soluționează eventuale solicitări din partea acestora

- încasează contravaloarea serviciilor prestate și emite facturile fiscale

Cameristă

- Efectuează serviciul de curățenie în camere și în celelalte spații ale hotelului

Citrin
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 833209