Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Operator fibra optica

1.250 EUR
ID 808713
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Telecomunicaţii

Ţară

Franța

Cerinte

• Necesara experienta pe rețea și in sectorul telecomunicațiilor, electric / electro-tehnic sau al lucrărilor publice
• Persoana punctuala, dinamica și conștienta de natura fizică a misiunii
• Spirit de lucru in echipa
• Disponibil pentru lucru la inaltime
• Implicare si dorinta de a invata
• Permis de conducere categ. B, constituie avantaj
• Cunostinte de limba franceza (constituie un avantaj)
Responsabilitati / Realizari

• Asigurați zona de intervenție (plasați semne de circulație și conuri)
• Citiți și analizați planul de amenajare al locului
• Realizati operatiunile necesare instalarii retelei de fibra optica: instalare cabluri , jonctare cabluri fibra optica, instalare echipamente specifice
• Asigurati intretinerea retelei de fibra optica prin activitati specifice de control, masurare si diagnosticare a functionarii retelei
• Instalari puncte terminale: cablu si echipament
• Curățați zona de lucru
Alte informatii

• Pot fi avute în vedere perspective reale de dezvoltare profesională printr-o politică de promovare foarte activă în companie
• Misiune de 6 luni cu posbilitate de prelungire
• Cazare si transport asigurate
• Locație: Franta
• Tipul postului: cu normă întreagă

OC Prod
ID 808713