Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Operator cnc

Salariu confidenţial
ID 813953
acum 3 săptămâni
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

DESCRIEREA COMPANIEI
O firma cu o traditie suficient de lunga in producerea, comercializarea si promovarea de produse si tehnologii pentru constructii, pentru a intelege ca mentalitatile si atitudinile nu se pot schimba peste noapte si nici de la sine. Implementam in piata din Romania, tehnologie si automatizare cu interfata seriala IT&c, analiză şi atenţie la detalii tehnice

Descrierea postului vacant

Cerinte

- Cunostinte minime de desen tehnic;
- Cunostinte despre intrumentele de masurare: subler, micrometru, metru etc
- Calificare Operator CNC.
- Alimenteaza si seteaza parametrii utilajului;
- Verifica si inregistreaza documentele in programul si pe fisele de productie;
- Verifica calitatea produselor.
Descriere

- Operarea echipamentului CNC
- Pregatirea materialelor si fiselor de prelucrare
– Optimizari paginare in functie de materialele disponibile si corectie erori de desen
- Estimare consum de materiale si timp de productie
- Implicare in proiecte cu solutii tehnice
- Mentenanta minima periodica a echipamentului
- Ocazional, proiectarea de piese pentru prelucrare

cursuri de pregatire profesionala gratuite si posibilitatea de avansare intr-o industrie dinamica,stabilitate, echipament complet de lucru

BUILD ONE A.G.
ID 813953