Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Mecanic utilaje/Tehnician mentenanta in Franta

2.500 EUR
ID 815962
acum o săptămână
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Producție,    Mentenanță / Instalații

Ţară

Franța

Cautam TEHNICIENI MENTENANTA INDUSTRIALA/MECANICI pentru fabrica de ciment in Franta.
Daca ai experienta minimum 4 ani in acest domeniu si esti vorbitor de limba franceza, te invitam sa ne contactezi.

Descrierea postului:

- Verificarea si supervizeaza inchiderii unui cuptor in fabrica de ciment.
- Verificarea si repararea elevatoarelor din componența cuptorului - elevatoare de granule, elevatoare de ciment.
- Verificarea și repararea pompei de praf din componența cuptorului.

Responsabilitati :

Verificarea și înlocuirea rulmenților;
Strângere și lubrifiere rulmenți, în conformitate cu recomandările producătorului ;
Ungerea garniturilor de etanșare ;
Controlul întinderii arborilor si al jocului ;
Verificarea și înlocuirea galetilor, în funcție de stare ;
Verificarea vizuală a stării lanțului, a clapetei debarcaderului, precum și a poziționării acesteia (cca. 20mm clapă)
Verificarea curelelor de cuplare și înlocuirea acestora, dacă nu funcționeaza;
Verificarea stării și funcționării supapei si a compensatorului textile;
Controlul și curățarea sistemului de alunecare;
Verificarea alinierii fuliilor și a semicuplelor;
Înlocuirea rulmenților plăcii de control cu strângere și lubrifiere conform recomandărilor producătorului;
Verificarea curelelor de control și înlocuirea cuplajului, după caz;
Demontarea carcasei de protecție a cuplajului și verificarea inelului elastic - înlocuirea, dacă nu funcționează;
Verificarea manometrelor la locul lor și înlocuirea celor defecte ;
Controlul etanșeității la trecerea arborilor etc.

Beneficii :
- Contract de munca in Romania
- Salariu 2500 EUR net / 45h pe saptamana
- Transportul asigurat dus-întors România-Franța
- Transportul și cazarea asigurate în Franța
- Decontarea Testului Covid
- Suport pe perioada detasarii

CONTRACT PERIOADA DETERMINATA, 1 LUNA (1-26Martie)

Lucrez in Europa SRL | Lucrez in Europa SRL
ID 815962