Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Laborant - Siloz de cereale

2.700 LEI
ID 854933
acum o săptămână
Buzau, Buzau
Domeniu de activitate

Agricultură / Silvicultură

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

VP cereale – siloz situat in Sahateni Buzau
ROLUL POSTULUI:
• Determinarea calitatii produselor agricole la receptionare, pe perioada de depozitare si la livrare, controlul si urmarirea evolutiei starii de conservare a produselor agricole pe perioada depozitarii astfel incat pastrarea acestora sa se faca in conditii optime.
RESPONSABILITATI:
• Prelevare probe elementare din produs;
• Efectuare analize fizico-chimice pentru determinarea parametrilor calitativi conform metodei stabilite in Standardul de produs-specificatii si conform procedurilor de receptive, depozitare si livrare ale companiei;
• Conditionare produse - stabileste tehnologia de conditionare, inclusiv tipul sitelor pentru echipare tarar;
• Uscare produse - stabileste tehnologia de uscare;
• Stabileste tehnologia depozitarii, aerarii, tratarii chimice a produselor;
• Monitorizare parametrii calitativi pe perioada conservarii produselor;
• Monitorizare grad infestare in masa de produs;
• Raspunde de gestiunea stocului de cereal pe perioada depozitarii.
CERINTE:
• Studii cu calificare de laborant gradator
• Experienta de min. 1 an ca si laborant intr-o baza de cereale reprezinta un avantaj
• Cunoasterea Standardelor de produs
• Cunostinte operare PC (Excell, Word, Outlook)
• Capacitate de lucru in echipa
Beneficii Oferite:
• Pachet salarial corespunzator cu experienta 2.700 RON
• Tichete de masa
• Plata orelor suplimentare;
• Masina de serviciu
• Diferite bonificatii trimestriale/anuale

PROFESIONAL LEASING | PFA BOCANET CONSTANTIN TRAIAN
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 854933