JobZZ.ro

JUNIOR GRAPHIC&WEB DESIGNER

5.500 LEI
ID 871539
acum 6 luni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Grafică / Webdesign / DTP,    IT

Tip job

Full time,    Part time,    Proiect

Nivel carieră

Junior/Entry Level,    Fără studii superioare

duplicate
1

Candidatul Ideal
Noi credem ca munca noastra ne reprezinta, de aceea o tratam cu responsabilitate si respect.
Vino cu experiența in grafica si entuziasmul unui nou inceput, iar echipa Sara iti va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare placuta si de lunga durata.

Ne-ar placea sa ai:
Experienta in implementarea unui proiect grafic/un portofoliu de ilustratii sau alte elemente grafice; Bune cunostinte de utilizare a Canva/ Photoshop/ Adobe Illustrator/ PowerPoint/ Adobe Premiere Elements; Abilitati de creare de continut – texte pentru website-uri, mesaje pentru bannere, comunicare in Social Media; Un ochi atent pentru estetica si detalii Abilitati de interactiune si comunicare asertiva Studii medii/ superioare, specializarea in marketing reprezinta un plus;
Ne-ar placea sa fii:
Orientat spre rezultate si finalizarea la timp a sarcinilor Proactiv, cu initiativa Caracter puternic, bazat pe valori fundamentale Cu atitudine pozitiva, optimist.
Descrierea jobului
Responsabilitatile tale vor fi urmatoarele:
crearea de site-uri web, animatii video, materiale publicitare – online si offline; pregatirea materialelor pentru tipar, prelucrarea imaginilor, imbunatatirea si inlocuirea designului existent; pregatirea bannerelor si a anunturilor pentru prezentarile web; crearea de bannere, realizarea mesajelor pentru brosuri, cataloage, calendare Social Media, reviste; utilizarea elementelor de design de identitate vizuala a companiei pentru a comunica in mod creativ si eficient personalitatea brandului, cu scopul de a crea impact prin mesaj si vizual.
Iata ce iti propunem:
Contract de munca pe perioada nedeterminata, Salariu fix+bonuri de masa+bonusuri anuale, Programe si cursuri pentru dezvoltarea profesionala si personala, Asigurare privata de sanatate, Mediu de lucru modern, placut, dinamic, profesionist, Participare la evenimente importante din domeniul Marketing si Comunicare, Acces la seminarii, webinarii din domeniu.