Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer ofertare

Salariu confidenţial
ID 848826
acum o săptămână
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Achiziţii,    Inginerie / Tehnologie

Inginer ofertare (robineti și elemente de automatizare a instalațiilor)

Ce calificări ai:
Ești inginer cu pregătire tehnică (ai studiat TCM/ inginerie mecanică/ instalații
pentru construcții etc.), prin urmare ai cunoștințe teoretice de mecanica fluidelor,termodinamica, rezistenta materialelor, termotehnica
Ai experiența ă de aproximativ 4 ani în ofertare de produse industriale, în special robineti
Ești familiarizat cu aplicațiile industriale (recunoști tipurile de robineti si elementele folosite în instalațiile industriale, înțelegi principiul de funcționare)
Vorbesti limbi străine, in special engleza
Ai cunoștințe bune de calculator (Microsoft office)
Ai carnet de conducere (categoria B)
Caracteristici si abilităti:
Ai mereu o atitudine proactivă
Ești curios/oasă să înțelegi, să înveti lucruri noi
Vezi orice dificultate ca pe o provocare
Ești obișnuit/ă să iei decizii si să îti asumi responsabilităti
Ești sociabil/ă si entuziast/ă să legi noi relații profesionale
Provoci mereu status-ul quo, pui întrebări si găsești răspunsuri
Îți place sa faci parte dintr-o echipa

Responsabilități:
Vei oferi consultantă i soluții pentru solicitările primite
Vei oferta în baza soluției propuse (robineti, pompe si alte echipamente pentru
petrochimie, industria alimentară, farmaceutică, instalații de alimentare cu apă si stins incendii, ape uzate etc.)
Vei gestiona relația cu clientul pâna la finalizarea comenzii
Vei reprezenta ocazional firma si vei relaționa cu potențiali clienți
Vei identifica oportunități de colaborare în sectorul industrial/regii de apă etc.
Vei negocia termeni de lucru cu clienți externi
Vei face ocazional deplasări la furnizori/ potențiali clienți/ lucrări

Ce oferim:
Pachet salarial atractiv.
Atmosferă de lucru plăcută, sustinere și înțelegere.
Posibilitatea de a realiza sesiuni de training si vizite la parteneri externi.
Noi provocări în cadrul firmei.

Dacă ce am scris în anunt vorbește despre abilitătile tale si ceea ce îti place să faci, trimite-ne un e-mail cu CV-ul tău menționând postul pentru care aplici, la adresa [email protected]
Te așteptăm în echipă!