Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Inginer mecanic

Salariu confidenţial
ID 832217
acum 3 săptămâni
Vaslui, Vaslui
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal
Pregatire d specialitate - studii superioare d profil tehnic (mecanic/automatizari).
Experienta d minim 2 ani , pe aceiasi pozitie;
Experienta in organizarea si monitorizarea proceselor tehnologice ( constituie un avantaj).
Utilizare pachet programe Ms Office si ERP.
cunostinte Autocad sau un alt program de proiectare
Limba engleza nivel mediu.
Atitudine proactiva, spirit dinamic, organizatoric si analitic, deschis pentru lucrul in echipa, aptitudini tehnice.
Capacitate d a lucra in echipa.Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi.

Descrierea jobului

Intocmest Planul d m ntentant prev ntiv , lun r, nual.
Coordone z si monitoriz aza activit t a d ment nanta (cor ctiva, pr v ntiva si predictiva) si elaboreaza /
revizuieste planurile de actiuni.
Cauta oferte;
Gestioneaza stocurile si contractele cu furnizorii de piese de schimb si materiale.
Participa la punerea in functiune a noilor echipamente si efectueaza probele tehnologice.
Propune solutii pentru optimizarea procesului de mentenanta.
Analizeaza cauzele defectelor, stabileste tipul si modul de indepartare ale acestora.