Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Grădiniță particulară angajează DIRECTOR

Salariu confidenţial
ID 821748
acum 4 săptămâni
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Învăţământ / Educaţie

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv,    Junior/Entry Level

Candidatul ideal:
- să iubească și să respecte copiii și copilăria
- absolventă de Facultatea de Psihologie sau Pedagogia Învățământului Primar și Preșcolar
- grad didactic II sau cel puțin definitivatul
- experiență în lucrul cu copiii este obligatorie
- persoană serioasă, creativă, cu mult entuziasm și spirit de echipă, dedicată lucrului cu copiii și DORNICĂ DE PERFECȚIONARE PROFESIONALĂ

Responsabilități:
- monitorizarea activității la grupe, în vederea asigurării calității la standardele cerute de grădiniță
- coordonarea unei echipe multidisciplinare
- realizarea documentelor specifice grădiniței
- conceperea planului de activități al grădiniței, inclusiv implementarea activităților extracurriculare, proiectelor și programelor educative
- menținerea unei relații bune cu părinții copiilor
- stabilirea unei relații adult - copil bazată pe respect, empatie și colaborare - construirea și menținerea mediului de învățare ordonat și atractiv pentru copii, împreună cu echipa din care face parte
- sprijinirea copiilor în vederea parcurgerii cu succes a programului zilnic

Oferim:
- pachet salarial motivant și atractiv, în funcție de experiență și performanțe
- masa de prânz gătită în bucătaria proprie
- condiții excepționale de lucru
- mediu de lucru plăcut, dinamic și echipă tânără
- mediu relaxant cu oameni relaxați
- locul ideal pentru dezvoltarea profesională
- respectarea zilelor legale libere

Ne dorim colaborări pe termen lung menite să ofere un mediu stabil și coerent comunității de copii și să construiască o echipă profesională puternică.

Program: full time