Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Flaro Prod SA angajeaza: Sculer matriter

Salariu confidenţial
ID 853466
acum 4 săptămâni
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Producție

Ești în căutarea unei noi oportunități profesionale?

Pentru fabrica Flaro Prod SA, cu locație de lucru în Sibiu, str.Raului, nr.33 căutăm personal pentru postul de:

Sculer matrițer

Candidatul Ideal
Studii medii de specialitate - Calificare de sculer matriter
Experienta de minim 3 luni in mentenanta si reparatii matrite masini de injectie, însă oportunitatile sunt deschise și pentru persoanele care nu au experiență profesională dar sunt deschiși să învețe și să se dezvolte în acest domeniu
Cunoasterea si intelegerea procesului de fabricatie prin injectie mase plastice
Cunoștințe de citire / interpretare desene si scheme tehnice
Cunostinte de utilizare instrumente de masurare si control al fabricatiei
Avantaj: experienta de lucru pe rectificari, masini de eroziune.

Descrierea jobului
Responsabilitati Matriter Injectie:
Efectueaza activitati legate de intretinerea ordinara si extraordinara a matritelor din Sectia Injectie
Asigura functionalitatea matritelor pentru lansarea fabricatiei: verifica si remediaza defecte legate de: aspectul exterior/interior ale matritelor; integritatea pieselor; verifica circuitele de racire, etansietatea etc
Efectueaza interventii la matrite pentru schimbarea de tipodimensiune
Realizeaza ajustari ale matritelor in functie de standardele de fabricatie (filetari, gauriri, lustruiri)
Completeaza fisele de intretinere ale matritelor
Identifica si propune managerului superior necesarul de piese de schimb si materiale pentru efectuarea lucrarilor de intretinere a matritelor
Asigura suport Operatorilor Productie /Reglorilor in utilizarea corecta si eficienta a matritelor

Pachet salarial format din:
Salariu brut plus bonusuri de performanta (productivitate, calitate)
Sporuri legale conform activitatii desfasurate
Ore suplimentare platite cu un spor de 100%
Tichete masa in valoare de 20 lei/tichet
Bonusuri de sarbatori si cu alte ocazii
Mariri salariale anuale, in functie de experienta
Abonamente transport
Analize gratuite la angajare

FLARO PROD SA
ID 853466