JobZZ.ro

Electrician in constructii

Salariu confidenţial
ID 878715
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații,    Construcţii / Amenajări

Nivel carieră

Mid-Level

Descrierea jobului:
Firmă de constructii din Brasov angajeaza electricieni in constructii

Cerințe:
- Scoală profesională sau cursuri de calificare în domeniu (obligatoriu);
- Experiență pe un post similar minim 2 ani;
- Experiență în lucrări industrial (reprezintă un avantaj);
- Serios, punctual;
- Spirit de echipă;
- Disponibilitate pentru deplasări în țară și pentru program prelungit.
Responsabilități:
- Întrerupe tensiunea și separă instalația sau partea de instalație, după caz, la care urmează să lucreze;
- Realizează instalațiile electrice pentru echipamente și utilaje automatizate;
- Asigură execuția lucrărilor în intervalul de timp stabilit, cu respectarea normelor de calitate impuse și a altor standarde în vigoare;
- Verifică lipsa tensiunii și legarea imediată a instalației sau a părții de instalație la pământ și în scurtcircuit;
- Verifică instalațiile electrice ale echipamentelor și utilajelor cu automatizare realizate, în vederea testării și stabilirii funcționării acestora în parametrii normali.

Beneficii:
- Salariu motivant
- Mediu de lucru plăcut

Monica
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 878715