Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Economist - Brasov

Salariu confidenţial
ID 861658
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri,    Bancar

Banca Cooperatista Unirea Brasov, scoate la concurs 1 post de Economist/Jurist:
Canditatul ideal
- Licențiat al unei facultăți cu profil economic/juridic;
- Abilități foarte bune de comunicare;
- Capacitate de efort pentru realizarea obiectivelor;
- Constituie avantaj experiența în domeniul bancar, dar nu este un criteriu eliminatoriu;
- Entuziasm, flexibilitate, atitudine pro-activa;
- Capacitate organizatorică şi spirit de echipă;

Descrierea jobului

- Monitorizarea performanței financiară a clienților;
- Verifică respectarea prevederilor contractuale de către debitor;
- Verifică şi urmăreşte clasificarea portofoliului de credite şi dacă este cazul, va contacta telefonic sau pe e-mail clienții;
- Cunoştințe avansate operare PC (Pachetul MC Office, în special Word şi Excel);

Descrierea companiei
Banca Cooperatista Unirea Brasov face parte din reteaua CREDITCOOP, cu o vechime de peste 165 de ani.
Obiectul de activitate îl constituie acordarea de credite persoanelor fizice si atragerea de depozite, consultanţă privind activităţile desfăşurate de organizaţiile cooperatiste de credit, dar si tranzacţii în contul clienţilor.

Puteti trimite CV-uri pe adresa de e-mail: [email protected] sau la sediul băncii , str. Agrişelor nr.1, Jud.Braşov.