Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Director economic

Salariu confidenţial
ID 855568
acum o săptămână
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Management,    Contabilitate / Traduceri

Full time

Cerinte:
Experiența profesională pe o pozitie similara (minim 10 ani pe post);
Studii superioare în domeniul economic,
Atestat de expert contabil membru CECCAR- constituie avantaj;
Operare PC: MS Office avansat;
Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
Sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate-
Cunostiinte de Erp (constituie avantaj Charisma)
Orientare catre rezultat, atitudine pozitiva, dе relationare si comunicare, lucru in echipa;
Abilitati de comunicare si negociere;
Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa, corectitudine.

Descrierea jobului:
- organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-asigura, organizarea si gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare si normele sau reglementarile interne ale societatatii;
- urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
-organizeaza si coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;
-organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
-asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
-efectueaza analiza financiar contabila pe baza de bilant, pe care o prezinta in consiliul de administratie si respectiv adunarii generale a asociatilor;
-este consultat de catre entitatile functionale ale societatii in legatura cu problemele referitoare la activitatea serviciului;
-este consultat de catre conducerea societatii in probleme care sunt de competenta serviciului;

Oferim:
Pachet salarial atractiv
Bonuri de masa
Tel 07513031405