Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Controlor de calitate in constructii

Salariu confidenţial
ID 869516
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Producție,    Construcţii / Amenajări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Sun Leader deschide o nouă oportunitate de carieră și angajează:
Controlor de calitate în construcții

Candidatul Ideal
- Studii medii / studii superioare tehnice, în domeniul construcțiilor;
- Cunoștințe de desen tehnic, utilizare a echipamentelor de lucru și măsurare;
- Experiență sau cunoștințe în controlul calității materialelor și construcțiilor cu aluminiu, experiență sau cunoștințe în construcții civile/industriale
- Experiență în lucrul cu documente tehnice;
- Experiență de lucru în MS Office, cunoștințe sau experiență de lucru în programe de proiectare (de exemplu, AutoCad)
- Organizat, metodic și atent la detalii;
- Persoană responsabilă, proactivă și cu spirit analitic;
- Capacitatea de a lucra cu autonomie și de a respecta termenele;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel minim conversațional prezintă un avantaj;

Descrierea jobului
Principalele responsabilități și sarcini:
- Verifică calitatea materiei prime, a materialelor și a semifabricatelor achiziționate în vederea montajului produselor finite;
- Efectuează inspecțiile de calitate în conformitate cu procedurile și instrucțiunile de lucru;
- Monitorizează și efectuează controlul calității produselor executate în cadrul companiei;
- În decursul activității de control, la identificarea unor neconformități de calitate a produselor fabricate, oprește procesul de montaj neconform, raportează imediat coordonatorului de montaj și le consemnează în raportul de control / testare;
- Realizează controlul materialelor /pieselor / serviciilor executate la diverși furnizori și analizează documentele însoțitoare (rapoarte de măsurători, certificate de inspecție, etc), în vederea stabilirii conformității acestora;
- Realizează controlul montajului finit al produselor, controlul funcționării sistemelor și calității proiectului finalizat;
- Se deplasează constant prin țară, acolo unde se realizează montajele, se recepționează materiile prime sau materialele, sau la sediul firmei.

Beneficii
- Instruire specifică postului, la nevoie, traininguri, seminarii, cursuri de specialitate;
- Salariu motivant;
- Bonusuri in functie de performanta;
- Telefon mobil și masina de serviciu;
- Posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;
- Mediu de lucru tanar si placut;
- Instrumente de lucru necesare desfășurării activității;

Descrierea companiei
Înființată în anul 2018, compania Sun Leader a devenit usor usor un leader in domeniul constructiilor pentru terase. SUN LEADER este antreprenor general in proiecte complexe de constructii in Romania si in afara granitelor. Suntem specializati in proiectarea și executarea construcțiilor de pergole cu structura din aluminiu, membrana sau lamele din aluminiu, închideri din sticlă securizată de tip ghilotină/ sliding, sisteme de umbrire, toate acestea fiind executate la cel mai inalt nivel de calitate si profesionalism.

Trimite-ne CV-ul tau pe adresa de mail [email protected]

Ana Maria
ID 869516