Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consilier vanzari- Showroom Pitesti

Salariu confidenţial
ID 818187
acum 3 săptămâni
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Fără studii superioare

S.C. METATOOLS S.R.L. este o companie infiintata in anul 1998 si este specializata in comercializarea sculelor profesionale, utilajelor si echipamentelor pentru constructiil si industrie (Bosch, Makita, DeWalt, Stihl, Rems, Ridgid, Esab, etc.).
Compania noastra detine cel mai mare si modern showroom de profil tehnic din judetul Prahova si are puncte de lucru in Buzau si Pitesti.
Dorim sa ne marim echipa prin angajarea unui nou coleg in showroomul din Pitesti.

Descrierea postului
- întâmpină clienții ce vin în showroom
- preia cerințele clientului și oferă consultanță cu privire la produsele solicitate
- promoveaza produsele comercializate de companie catre partenerii de afaceri (industrie, firme de constructii, constructii-montaj, confectii metalice, instalatii termice/electrice etc.)
- folosește aplicațiile specializate pentru a verifica stocurile
- operează încasări prin casa de marcat
- menține legătura cu clientul pe întreg procesul de vanzare
- mentine si dezvolta relatia cu clientii

Cerintele postului
- Absolvent studii medii (studiile superioare prezinta un avantaj)
- Experienta in vanzari poate fi un avantaj dar nu este conditie obligatorie;
- Dorinta de afirmare, dinamic, perseverent, onest, rezistent la stres;
- Abilitati de comunicare, prezentare, negociere si convingere;
- Concentrare si orientare spre rezultate, flexibilitate;
- Cunostinte operare PC- nivel mediu;
- Domiciliul stabil : Pitesti sau limitrof.

Se ofera:
- un loc de munca stabil, cu contract pe perioada nedeterminata intr-o companie de succes pe piata furnizorilor de echipamente si utilaje tehnologice din Romania
- pachet salarial motivant, format din parte fixa plus comision din valoarea tuturor produselor vandute. Bonusul de vanzari este in functie de volumul de vanzari si nu este limitat la o anumita valoare maxima.
- training de specialitate;
- materiale promotionale pentru prezentare
- pliante si alte materiale promotionale
- documentatie completa in format tiparit si format electronic pentru insusirea notiunilor tehnice ale produselor firmei
- posibilitatea de promovare in cadrul companiei noastre.

Rugam persoanele interesate sa trimite CV pe emailul: recrutare@metatools.ro.
Dupa analizarea CV-urilor, doar persoanele selectate, vor fi contactate telefonic, pentru stabilirea unui interviu

Metatools | SC Metatools SRL
ID 818187