Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consilier vanzari IVECO - teren

Salariu confidenţial
ID 821592
acum 3 săptămâni
Arad, Arad
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Consilier vanzari auto IVECO - teren

Responsabilitati:

Prospectarea si dezvoltarea bazei de date de clienti prin contacte si intalniri, prin vanzari active in conformitate cu nevoile clientilor si cu strategia companiei;
Oferteaza intreaga gama de produse in functie de nevoile clientului, precum si produse, servicii colaterale care pot fi necesare acestuia (accesorii, consumabile, etc);
Cunoasterea si informarea clientilor privind configuratiile tehnice ale autovehiculelor precum si a ofertelor de finantare ale acestora;
Efectueaza vizite la potentialii clienti;
Evaluează clienţii prospectaţi (activitatea şi bilanţul întreprinderii, parcul auto)
Identifică partenerii cheie (factori de decizie, formatori de opinie, utilizatori);
Realizează un plan de acţiune pentru fiecare client (stabileşte întâlniri, trimite e-mail-uri);
Cerinte:
Cunoştinţe de operare a MS Office;
Abilităţi excelente de comunicare şi convingere;
Încredere în propriile forţe, spirit de echipă, răbdare;
Persoană serioasă, determinată, responsabilă şi ambiţioasă
Cunostinte si experienta in domeniul vanzarilor
Atitudine constructiva si orientare catre rezolvarea problemelor

Beneficii:

-Contract de munca pe durata nedeterminata
-Mediu de lucru profesionist.

Daca doresti sa te alaturi echipei noastre, asteptam cv-ul pe adresa de e-mail roji@verbita.ro / resurseumane@verbita.ro, sau la sediul din Jud. Arad, Calea Aurel Vlaicu, nr. 282/1.
Numar contact 0727772185 / 0726222711

Resurseumane
ID 821592