Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Camerist/a si receptioner/a in Germania

Salariu confidenţial
ID 861944
acum 6 zile
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Ţară

Germania

Recrutam pentru clientul nostru – in GERMANIA – Domeniul Hotelier:
-CAMERISTEsi CAMERISTI
-RECEPTIONER HOTEL

CAMERISTA (femei si barbati):
• Responsabilitati:
-realizarea curateniei in camere, bai, spatii comune;
-schimbarea asternuturilor;
-inlocuirea produselor de igiena, a celor din minibar etc.
• Cerinte:
- Experienta in domeniu;
- Bune abilitati de organizare;
- Dexteritatea manuala;
- Respectarea normelor de igiena;

RECEPTIONER HOTEL (barbati sau femei):
•Responsabilitati:
-inregistrarea clientilor si repartizarea pe camere;
-intocmirea evidentei computerizate a clientilor: sosiri, plecari, rezervari;
-oferirea de informatii catre clienti (telefonic, pe email, fata in fata) si preluarea reclamatiilor;
-incasarea banilor de la clienti pentru serviciile oferite si eliberarea notei de plata.
•Cerinte:
-Cunostinte engleza nivel minim B2 obligatoriu, cunostinte germana constituie avantaj;
- Bune abilitati de organizare si gestionare a timpului;
-Multitasking;
-Persoana punctuala, calma, adaptabila, cu zambetul pe buze.

Beneficii:
- Contract de munca direct cu angajatorul;
- Mediu de lucru placut;
-Posibilitatea de a te dezvolta intr-o echipa de success!

Human Solutions & Provider SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 861944