Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Vanzator/Lucrator comercial

1.500 LEI
ID 810526
acum 2 săptămâni
Bacau, Bacau
Domeniu de activitate

Alimentație / Comerț

Angajam Vanzator/Lucrator comercial Kik Textilien Bacau Strada Buciumului 2 A.

Daca esti interesata de un loc de munca stabil astept CV-ul tau pe LaJumate sau in magazin.

Candidatul ideal

Studii medii.
Experiența anterioară în retail reprezintă un avantaj.
Responsabilitate și punctualitate.
Spirit de echipă.
Interes pentru modă, vânzări și interacțiunea cu clienții.

Descrierea jobului

Oferta:
Oportunitatea de a lucra și a vă dezvolta profesional în cadrul unei companii internaționale în plină dezvoltare.
Programe de formare și perfecționare pentru postul ocupat.
Pachet salarial atractiv, tichete de masă și discounturi speciale acordate angajaților.

Responsabilitati:
Îndeplinirea corectă a sarcinilor specifice postului ocupat.
Cunoașterea și promovarea produselor din sortimentația magazinului.
Amabilitate și promptitudine în relația cu clienții și în activitatea de încasare.
Recepționarea, verificarea și expunerea produselor în magazin conform standardelor de imagine ale companiei și conform campaniilor în vigoare.
Asigurarea ordinii și curățeniei în zona de vanzare și în spațiile anexe.

Descrierea companiei

KIK Textilien, unul dintre primii zece cei mai mari retaileri din Germania, care detine circa 3.400 de magazine in Europa- dintre care 2.600 de unitati in Germania- va intra pe piata din Romania.
Odata cu deschiderea primului magazin Kik din Düsseldorf Gerresheim in 1994 s-au pus bazele uneia dintre cele mai de succes afaceri din comertul german. Succesul Kik Textilien se bazeaza pe dezvoltarea unui nou model de business: textile si produse non-food la pret redus.
Textile de calitate la preturi cat mai convenabile reprezinta principala afacere- 70% din sortiment-, restul fiind completat de produse non-food.
Peste 24.000 angajati in intreaga Europa contribuie la dezvoltarea si succesul economic Kik. Pe termen lung Kik Textilien isi propune sa deschida mai multe magazine in Romania si sa ajunga la un numar de 5.000 de sucursale in Europa.

alex
ID 810526