JobZZ.ro

Angajam ospatar cu experienta

2.000 LEI
ID 832272
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Restaurantul Tansilvania este în căutarea unui Ospatar care dorește să se alăture echipei noastre!
Restaurantul Transilvania este un restaurant cu specific romanesc, localizat in inima Brasovului, care isi va deschide portile catre clienti incepand cu data de 16 August 2021 si isi propune sa le ofere acestora experiente culinare de neuitat.

Candidatul ideal:
- Experienta pe o pozitie similara de minim 1 an
- Cunoașterea limbii engleze la nivel conversational (cunoasterea unei a doua limbi de circulație internațională - germană, franceză, italiană, spaniolă – constituie avantaj)
- Cunostinte temeinice privind tehnica servirii clientilor
- Cunostinte privind aranjarea meselor si organizarea activitatii intr-un restaurant
- Cunostinte privind prepararea si servirea bauturilor alcoolice si nealcoolice reprezinta avantaj
- Cunostinte de igiena la locul de munca
- Personalitate dinamică, comunicativă, organizată și analitică
- Spirit de organizare, disciplina, punctualitate, spontaneitate;
- Spirit de echipa
- Aptitudini de calcul matematic

Responsabilitati:
- Servirea exemplară a clienților și acordarea atenției cuvenite acestora
- Cunoașterea meniului, astfel încât să poata oferi informații complete
- Întocmirea corectă a notelor de plată și încasarea acestora
- Predarea sumelor încasate la sfârșitul turei către șeful de sală
- Răspundere pentru calitatea serviciilor oferite clienților și pentru experiența acestora în restaurant
- Îndeplinirea altor sarcini solicitate de superiorul direct, în concordanță cu necesitățile imediate ale unității

Beneficii:
- Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
- Salariu motivant;
- Tichete de masa + 1 masa calda pe zi

Elena
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 832272