Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajăm gestionar depozit (cu atestat iscir – stivuitorist)

Salariu confidenţial
ID 829444
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Producție

Cerințe:
• Studii medii + calificare stivuitorist
• Autorizare (talon+autorizatie) ISCIR - stivuitorist
• Experiență relevantă pe un post similar, în mediu industrial/activitate de producție;
• Program de lucru în doua schimburi 07–15 / 15–23
• Disponibilitatea de a efectua ore suplimentare plătite dublu dacă apar urgențe, probleme de rezolvat în mod rapid
• Domiciliul sau reședința în Brașov, sau în împrejurimile Brașovului pentru a putea respecta programul de lucru
• Seriozitate, atenție la detalii, conștiinciozitate
• Cunoștinte operare PS, pachetul Office + sistem ERP (avantaj)
Beneficii:
• Salariu negociabil la interviu în funcție de experiență și calificare
• Contract de muncă pe perioada nedeterminată;
• Plata orelor suplimentare dublu;
• Tichete de masă în valoare de 20 de lei/zi lucrată și lucratoare
• Decontarea transportului pe mijloacele de transport în comun;
• Bonus de prezență lunar;
• Prime de sărbători, după o vechime de 6 luni în companie;
• Pachet Medlife (după minim 3 luni de vechime în firmă)
Responsabilități:
• Asigurarea recepționării cantitative și calitative, gestionarea stocurilor de materii prime, accesorii, componente și piese (prelucrate sau neprelucrate).
• Coordonarea operațiunilor de intrare și de ieșire a materialelor, produselor finite și semi-finite sau a pieselor prelucrate sau neprelucrate și efectuarea înregistrărilor aferente pe programul informatic specific (înregistrarea bonurilor de livrare).
• Asigurarea recepției, verificarea cantitativă și calitativă a produselor și stocarea mărfii intrate în gestiune.
• Pregatirea și distribuirea mărfurilor, materialelor, pieselor și consumabilelor în intern.
• Verificarea stocurilor și semnalarea tuturor anomaliilor la recepționarea produselor furnizorilor.
• Realizarea inventarelor la termenele stabilite sau punctuale și verificarea lor cu exactitate.
• Verificarea retururilor furnizorilor, pentru cazuri de erori de livrare sau probleme de calitate. Completarea bonurilor de expeditie si informarea serviciilor Achiziții si Calitate.
• Verificarea retururilor clientilor în caz de erori de livrare sau de probleme de calitate.
• Pregătirea, dacă este nevoie, a comenzilor specifice pentru clienți (colete) și expedierea acestora.
• Administrarea ambalajelor din hartie, a cutiilor și a deșeurilor diverse.
• Crearea și modificarea articolelor în sistem (informatic).
• Întocmirea de rapoarte.
• Poate utiliza stivuitorul pentru diferitele solicitări în lipsa stuivuitoriștilor responsabili pe schimb (înlocuitor pentru aceștia)
• Responsabil de buna funcționare și de starea bună a depozitului și a echipamentelor sale.
• Îmbunătațirea compețentelor sale și asigurarea calității muncii.
• Asigurarea executării optime a operațiilor, respectand regulile de calitate și de securitate a muncii.

Pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la sediul S.C. Montblanc Industri S.R.L., str. 13 Decembrie, nr. 94 A, Brasov (În curtea parcului logistic Sofimat – in spatele complexului comercial CORESI), telefon: 0722181121.

Resurseumane
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 829444