Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Frezor CNC 3 si 5 axe

Salariu confidenţial
ID 826029
acum 3 săptămâni
Talmaciu, Sibiu
Domeniu de activitate

Producție

Descrierea jobului

- Operare masini unelte CNC in 3 sau 5 axe;

- Stabilirea metodei de frezare, pregatirea utilajului si a sculelor specifice, programarea prin interfata controllerului masinii si executia pieselor dupa programul CAM;

- Realizarea pieselor conform desenelor tehnice;

- Verificarea dimensionala cu instrumente de masura (subler, micrometre, calibre);

- Completarea statusului pieselor in sistemul de gestiune;

Beneficii:

- Salariu fix atractiv, negociabil functie de experienta;

- Posibilitatea de a face ore suplimentare, platite dublu;

- Tichete de masa;

- Bonificatii periodice la depasirea targetului de productie;

- Alte beneficii;

- Posibilitatea perfectionarii profesionale;

- Bonusuri de Craciun si Paste;

- Sprijin in relocarea din alte zone ale tarii;

Conditii de aplicare:

- Absolvent liceu sau scoala profesionala cu profil tehnic, experienta in programare CNC Fanuc in 3 si 5 axe;

- Disponibilitate la lucrul in 2 schimburi;

- Seriozitate, profesionalism, interes de dezvoltare profesionala;

Constituie avantaje urmatoarele aptitudini:

- Cunostinte desen tehnic;

- Cunoasterea controllerelor Haas sau Fanuc;

- Experienta in productie, in domeniul prelucrarilor mecanice prin aschiere;

- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;

- Persoane adaptabile, dispuse la optimizarea lucrului in echipa;

- Disponibilitate pe termen mediu si lung;

- Candidatul va fi apt din punct de vedere medical;

SC AXIST SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 826029