Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Asistent Medical Generalist

2.500 LEI
ID 879865
acum 2 săptămâni
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Serviciu Clienți / Call center,    Medical / Farmacie

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

angajează asistent medical generalist.
Candidatul ideal trebuie sa fie un bun profesionist, cu bune abilități de relaționare interumană, interesat de o bună coordonare a activității și de rezultate concrete, ordonat, organizat, dornic de a colabora cu echipa în vederea soluționării problemelor, empatic și cu deschidere spre pacient.

- Absolvent/ă de studii universitare/ postliceale de asistent medical generalist
- Experiența ca asistent medical generalist constituie un avantaj;
- Autorizație de liberă practică/ Certificat de Membru OAMMR (valabil);
- Cunoștințe operare PC, motoare căutare internet, pachetul Office
- Foarte bune cunoștințe de specialitate;
- Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă, lucru organizat, flexibil;
- Abilități de comunicare, empatie, profesionalism, tact, corectitudine, motivație interioară pentru lucrul cu pacienții
- Persoană calmă, tolerantă, cu abilități de rezolvare a problemelor;
- Persoană activă, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
- Abilitate de stabilire a priorităților în cursul activității desfășurate și de gestionare corectă a timpului de lucru, rezistență la stres
- Disponibilitate de lucru în ture de zi.

Asistență medicală (policlinică și spitalizare de zi).