Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Asistent de Farmacie - Brasov

1.800 LEI
ID 808527
acum 3 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Farmacia Astra cauta asistent de farmacie. Da, suntem farmacia homeopata de pe Calea Bucuresti din capat.

Ce ne-am dori de la colegul/a nou/ă:

Studii de specialitate finalizate;
Experiența pe o poziție similară de minim 2 ani de zile;
Certificat de membru al OAMGMAMR vizat la zi
Bune abilități de comunicare;
Amabilitate și empatie față de pacienți;
Integritate și etică profesională;

Responsabilități

Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/efecte adverse;
Este responsabil de conservarea și eliberarea produselor farmaceutice;
Participă la verificarea, monitorizarea stocurilor;
Desfășoară activitatea în farmacie sub directa îndrumare a farmacistului;
Participă la recepția cantitativă și calitativă a medicamentelor, suplimenților alimentari și dispozitivelor medicale.

Va rugam sa ne trimiteti un mesaj in care sa atasati CV-ul dvs.