Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Angaja Inginer Tehnic

Salariu confidenţial
ID 881221
acum 2 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Nivel carieră

Mid-Level

Limbi străine
Engleză

Ce va oferim?
- Salariu motivant
- Decontarea transportului.
- Tichete de masa in valoare de 35 ron/zi.
- Bonusuri de vechime.
- Prime de sarbatori.
- Asigurare medicala privata
- Posibilitatea cresterii salariale
- Salariile cresc in functie de performante.
- Posibilitatea de a activa intr-un mediu de lucru profesionist si dinamic.
- Posibilitatea de promovare in cadrul companiei.

• Descrierea Jobului

Activitatea se va desfasura in cadrul biroului Tehnic al companiei dar si in sectiile de productie pentru verificarea procesului de fabricatie si oferirea suportului necesar colegilor din celelalte sectoare.
• Candidatul ideal

- Experienta de minim 2 ani pe un post similar.
- Cunoasterea desenului tehnic la un nivel avansat.
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu scris si vorbit.
- Capacitate de buna relationare
- Integritate profesionala
- Adaptabilitate
- Deschis la schimbare si la avansare profesionala, propunerile sunt luate in considerare si se tine cont la momentul evaluarilor anuale.

Activitati desfasurate

- Analizeaza desenele tehnice 2D si a modelele 3D primite de la clienti sau de la potentialii clienti si intocmeste cotatiile de pret in vederea producerii pieselor.
- Centralizeaza informatiile si la solicitarea clientilor trimite situatiile cu presarile matritelor de turnare sub presiune.
- Mentine comunicarea cu clientii si participa la sedintele organizate cu acestia.
- Mentine comunicarea cu colaboratorii companiei si participa la sedintele organizate cu acestia.
- Verifica respectarea procedurilor interne in departamentele subordinate.
- Impreuna cu departamentul de calitate solicita derogari pentru eventualele defecte aparute in urma uzurii matritelor sau din alte cauze externe.
- Se implica activ si coordoneaza procedura de omologare a noilor piese (PPAP).