JobZZ.ro

Agent imobiliar, full time, vanzari case si apartamente

Salariu confidenţial
ID 877961
acum o lună
Pitesti, Arges
Domeniu de activitate

Imobiliare

Student,    Mid-Level,    Fără studii superioare,    Junior/Entry Level

Vrei sa castigi pe masura muncii tale? Vrei sa iti organizezi timpul cum vrei tu?
Meseria de Agent Imobiliar este una dintre cele mai frumoase si mai profitabile meserii
daca este facuta cu ambitie si dedicare. In acest domeniu veniturile sunt direct proportionale cu munca depusa.

Candidatul ideal:
- Persoana activa, sociabila, harnica si orientata spre rezultat;
- Bune abilitati de negociere si comunicare, atat verbal cat si in scris;
- Disponibilitate atat pentru munca de birou cat si pentru cea de teren;
- Ambitie, dorinta de dezvoltare profesionala si progres;
- Experienta in vanzari si/sau in domeniul imobiliar reprezinta un avantaj;
- Pregatit sa dobandeasca cunostinte consistente din domenii precum: imobiliar, financiar, juridic.
- Aspect si tinuta profesionala;
- Cunoştinţe operare PC;
- Posesor permis conducere categoria B si detinerea unei masini personale pentru activitatea de teren.

Descrierea jobului
Ce ai de facut?
- Contactarea telefonica a proprietarilor care isi publica locuintele la vanzare;
- Preluarea informatilor despre aceste proprietati;
- Activitatea de teren ( presupune vizionari, fotografiere imobile si intalniri cu potentiali clienti);
- Gestionarea bazei de date;
- Promovarea online a ofertelor din portofoliu si prezentarea lor catre clientii cumparatori;
- Organizarea intalnirilor dintre cumparatori si proprietari;
- Consilierea şi reprezentarea clientilor in procesul de vanzare sau inchiriere
- Asistarea negocierilor si finalizarea tranzactiei.

Beneficiile pe care le aduce acest job sunt:

- Venituri nelimitate mult peste media nationala, direct proportionale cu efortul si munca depusa in baza comisionului stabilit.
- Bonus de performanţa pe masura rezultatelor obtinute
- Independenta financiara;
- Contract de colaborare;
- Program flexibil;
- Pregatire si consiliere in cadrul firmei;
- Materiale, logistica si softuri necesare pentru desfasurarea activitatii in conditii optime;
- Mediu de lucru placut si tanar;

Asadar, daca:
- Percepi acest job ca pe o oportunitate de durata ce merita exploatata si nu ca pe un job de tranzitie
- Iti plac vanzarile;
- Iti doresti activitate atat de birou cat si de teren;
- Iti place sa interactionezi si sa relationezi;
Si cel mai important,
- Daca iti doresti sa castigi pe masura muncii pe care o depui si sa-ti depasesti limitele, asteptam CV-ul tau, iar noi te vom invita la o discutie!

Descrierea companiei
Impreuna pentru o lume imobiliara mai buna!