JobZZ.ro

Agent Aeroport Memmingen

1.900 EUR
ID 877997
acum o lună
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Alt domeniu,    Navală / Aeronautică

Ţară

Germania

Nivel carieră
Mid-Level,    Necalificat
Limbi străine
Germană,    Engleză

Primano Personal GmbH dorește să vă recruteze cât mai curând posibil .
Clientul nostru este o filială 100 % al Memmingen Airport GmbH și lider de piață în domeniul operațiunilor de manipulare la sol pe Aeroportul din Memmingen .

Aproximativ 700 de angajați sunt responsabili pentru buna desfășurare a operațiunilor de handling la sol și aeronave.
Nicio zi nu seamănă cu alta în munca noastră, tocmai de aceea credem că Aeroportul Memmingen are cel mai bun și mai interesant mediu de lucru.

Locul de muncă: direct pe platformă, între aeronave, cărucioare de bagaje și echipamente de manipulare.
În fiecare zi, ei se asigură că aeronavele sunt gata la timp și că pasagerii își primesc bagajele în timp util.

Munca în echipă este necesară deoarece, în perioadele de vârf, peste 20.000 de valize și bagaje pe zi trec prin Aeroportul din Memmingen .

Viitoarele dvs. responsabilitati :

 Încărcarea și descărcarea cărucioarelor de bagaje și a containerelor .
 Descărcarea bagajelor clienților pentru sosirile și transferurile locale .
 Transportul, precum și aprovizionarea, operarea echipamentelor și a vehiculelor necesare pentru operațiunile de manipulare la sol .
 Operațiuni la intersecțiile cu infrastructura centrală (cum ar fi podurile aeriene) .
 Încărcarea și descărcarea aeronavelor în conformitate cu instrucțiunile de încărcare și stabilirea alimentării cu energie electrică la sol și a aerului pre-condiționat .

Calificari / experienta :

 ZÜP ( autorizatie in domeniul aviatiei )

Pe candidatii fara ZÜP ii putem ajuta la indeplinirea cerintelor in cel mai scurt timp posibil .

 Cunostinte de limba engleza sau germana (incepator).
 Apt pentru efort fizic .
 Dorința și capacitatea de a lucra în ture, inclusiv duminicile și sărbătorile legale .
 Cazier judiciar curat .

Va oferim :

 14 EUR / ora brutto
 Cazare gratuita ( camera single )
 Contract pe o perioda de 9 luni .

Salariul net ( dupa taxe la stat si asigurare medicala) :

 Salariul net poate varia intre 1800 EUR si 2100 EUR/LUNA in functie de bonusurile pentru duminici, sarbatori legale, schimbul de noapte, etc .

Alte beneficii :

 Discount-uri la cantinele și restaurantele companiei din incinta aeroportului.
 Asigurarea unei parcări gratuite și reduceri pentru transportul public, etc.

Documente necesare pentru aplicare ZÜP :

 Dovada unde ati locuiț în ultimii 10 ani .
 Dovada ultimilor 5 ani lucrați .
 Dovada cazierului judiciar curat .
 Copie a pașaportului / a cărții de identitate .

OFERIM CONSULTANTA PENTRU TOATE DOCUMENTELE NECESARE !

Pentru intrebari si informatii suplimentare, nu ezitati sa ne contactati:

E-mail : [email protected]