JobZZ.ro

Tehnician mecanic

Salariu confidenţial
ID 826865
acum 9 luni
Oradea, Bihor
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Program de lucru - 3/4 schimburi

Domeniu de activitate - injectare mase plastice

Tehnicianul mecanic se ocupa in principal cu repararea, intretinerea, alimentarea si supravegherea masinilor de injectat mase plastice

Responsabilitati:

- Asigură funcţionarea maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor mecanice;
- Urmareste functionarea masinilor si echipamentelor mecanice in scopul identificarii disfunctionalitatii;
- Executa lucrari de intretinere curenta conform instructiunilor specifie fiecarui utilaj;
- Raportează defecţiunile constatate, cauzele care le-au generat şi propune măsuri de remediere;
- Identifică şi utilizează unelte şi scule potrivite executării, reparării şi înlocuirii pieselor defecte;
- Schimba uleiul şi repară sistemele de ungere, atunci când este necesar;
- Monteaza, demonteaza matrita pe masina de injectat sub supravegherea reglorilor;

Cerinte:

Minim studii medii
Abilitati de comunicare si prezentare scris si verbal (fluenta, exprimare clara si concisa);
Abilitati de rezolvare a problemelor, implicare si dorinta de dezvoltare personala;
Capacitatea de a lucra in echipa;

OFERTA FINANCIARA:

– Salariu motivant, in functie de calitatea muncii prestate
– Tichete de masa
– Decontarea transportului
– Majorari salariale bazate pe performanta

CV-urile se pot depune la sediul firmei din Oradea, str. Petre Carp, nr. 18 (parcul industrial) sau prin e-mail: [email protected]

Mai multe informatii la telefon: 0740 309 631 sau 0359 088 212