JobZZ.ro

Tehnician electrician

Salariu confidenţial
ID 826866
acum 8 luni
Oradea, Bihor
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Junior/Entry Level

Responsabilitati:

Asigură funcţionarea maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor electrice și instalațiilor;
Execută verificări asupra instalaţiilor electrice vizual, auditiv sau cu ajutorul aparatelor de măsură, prin proceduri adecvate, în vederea respectării normelor P.S.I.
Identifică echipamentele şi componentele defecte, în vederea remedierii;
Inlocuieşte/repară echipamentul electric defect;
Reface izolaţia circuitului şi legăturile de împământare conform normelor tehnice;
Repune sub tensiune instalaţia electriă, în vederea verificării calităţii lucrării;
Recondiţionează piesele de schimb care nu corespund specificaţiilor tehnice;
Verifică sculele şi le înlocuieşte pe cele care numai prezintă siguranţă şi precizie în exploatare.

Cerinte
Minim studii medii - absolvent al unui liceu cu profil energetic (calificare de electrician);
Abilitati de comunicare si prezentare scris si verbal (fluenta, exprimare clara si concisa);
Abilitati de rezolvare a problemelor, implicare si dorinta de dezvoltare personala;
Capacitatea de a lucra in echipa;

Disponibilitate de lucru in 3 schimburi, program de L-V.

OFERTA FINANCIARA:

– Salariu motivant, in functie de calitatea muncii prestate
– Tichete de masa
– Decontarea transportului
– Majorari salariale bazate pe performanta

CV-urile se pot depune la sediul firmei din Oradea, str. Petre Carp, nr. 18 (parcul industrial) sau prin e-mail:

Mai multe informatii la telefon: 07 arata numarul 309 631 sau 0359 088 212