Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Technical Support Assistant (Timisoara)

Salariu confidenţial
ID 854377
acum 2 săptămâni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

IT

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Cerinte
- Student în an terminal/proaspăt absolvent, de preferat cu cunoștințe în domeniul IT/Suport Tehnic;
- Utilizator avansat al pachetului Office şi a tehnologiilor PC (preferabil suita Google);
- Persoană organizată, responsabilă, focusată pe rezolvarea sarcinilor în termen sau la timp;
- Cu o autoorganizare și adaptabilitate la diferite persoane și cerințe ale jobului;
- Cu un nivel intermediar de limbă engleză;
- Vorbitor de limbă sârbă/croată.
Responsabilitati
- Vei prelucra şi pregăti materiale de studiu pentru introducere: vei formata, înregistra, prelucra şi monta materiale video şi multimedia;
- Vei oferi suport tehnic clienţilor (mail, chat, telefon);
- Vei introduce materialele pe platforma de studiu la distanţă;
- Vei testa cursurile online introduse și funcționalitatea acestora;
- Vei pregăti condiţiile pentru înregistrarea materialelor audio/video;
- Vei verifica calitatea materialului de studiu și respectarea standardelor;
- Vei face transcript la materiale de studiu.
Alte informatii
✔ Poziţia este disponibilă...
- În Timișoara, în apropiere de Centrul Regional de Afaceri Timișoara, full-time: 7-8 ore/zi în timpul săptămânii în 2 ture (8-16 saufiecare a doua sâmbătă câte 4 ore de la 9:00-13:00.
✔ Mențiuni:
- Trainingul necesar pentru utilizarea echipamentelor și softurilor va fi asigurat la locul de muncă