Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Sudor - Apahida

3.000 LEI
ID 814044
acum 3 săptămâni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Descrierea postului:
Sudor cu experienta in sudura MIG-MAG (procedeul 135) a tablelor de otel de grosime medie si mare, mono-passe si multi-passe.
Ansamblarea reperelor si realizarea prin sudura de legaturi nedemontabile intre doua sau mai multe
piese metalice, conform planurilor tehnice, aferente proiectelor in derulare.

Atributii si Responsabilitati Principale:
- pregatirea si verificarea aparatelor de sudura ;
- reglarea in mod optim a parametrilor de sudura, in concordanta cu proiectele la care lucreaza ;
- instalarea postului propriu de lucru (manipulare echipamente, bransamente, adaptari mecanice,
- realizarea de mici operatiuni de intretinere
- curatarea si controlarea partilor componente de eventualele defecte , impuritati, daca este
necesar ;
- pozitionarea, centrarea si fixarea piesele in scopul punctarii lor ;
- pozitionarea si fixarea subansamblelor pentru realizarea sudurilor ;
- realizarea sudurii semiautomata MIG-MAG (procedeu 135), suduri single-pass si multi-pass,
conform dosarului de productie - a indicatiilor si coordonatelor de sudura din plan;
- controlarea piesele finite;
- realizarea operatiunilor de autocontrol – valoarea cordonului de sudura, conformitatea vizuala,
verificarea existentei tuturor sudurilor necesare;
- recunoasterea defectelor de sudura ;
- cunoasterea cauzelor si modurilor de remediere a defectelor tip intalnite ;
- cunoasterea regulilor de securitate aferente procedeelor de sudura ;
- ajustarea sudurilor neconforme, indepartarea stropilor de sudura și bavuri ;
- ajutarea echipei pentru o buna desfasurare a activitatii ;
- utilizarea stivuitorului pentru incarcare, descarcare, organizare spatiu atelier, ajutarea echipei pentru o buna desfasurare a activitatii ;
- ambalarea pieselor pe palet sau container.

Mediu de Activitate
1. Respecta cu strictete regulamentul intern al societatii si programul de lucru stabilit de societate;
2. Raspunde de respectarea termenelor de executie, aferente proiectelor ;
3. Executa orice lucrari dispuse de conducatorul locului de munca, respectand intocmai prevederile normelor specifice de protectie a muncii si PSI, atat la activitatile desfasurate in perimetrul societatii, punctele de lucru ale acesteia, cat si la tertii beneficiari, fiind direct raspunzator de respectarea acestor norme;
4. Nu paraseste locul de munca fara acordul conducatorului acestuia si nu se implica in alte
activitati fara incuviintarea sefului direct si fara supravegherea acestuia ;
5. Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor primite, folosite in cadrul activitatii desfasurate : aparat de sudura MIG-MAG, clesti electrozi cleme pentru contact, masina de slefuit si polizat electrica si pneumatica, sabloane, gabarite, macara pivotanta, pod rulant, ciocan, dalta, cleste de taiat, transpalet, stivuitoare, arzator de sudat, etc ;
6. Manifesta o atitudine cooperanta, civilizata si de respect fata de conducere, colegii de munca si fata de persoanele cu care intra in contact ;
7. Ia toate masurile pentru protejarea elementelor patrimoniale ale societatii, informand conducerea asupra neregulilor constatate ;
8. Avertizeaza verbal celelalte structuri de personal asupra pericolelor existente in timpul
desfasurarii activitatii ;
9. Respectă normele de sănătate şi securitate în muncă, normele de prevenire şi stingere a
incendiilor şi de protecţie a mediului înconjurător ;
10. Utilizarea echipamentului de protecţie: salopetă şi bocanci, şorţ din piele, ochelari, etc.
Cerinte:
Experienta : minim 1 an in sudura MIG-MAG , de preferat in sudura multistrat !
Seriozitate, punctualitate si spirit de echipa
Cunoasterea parametrilor de sudura si a reglajelor necesare
Cunoasterea cauzelor si a modului de remediere a defectelor
Pregatirea spatiului de lucru
Efectuarea sudurii conform modului de lucru indicat
Beneficii :
Salariu de debut 3000 Ron net + decontare transport + bonuri de masa in valoare de 20Ron/ zi lucratoare
Renegociere salariu dupa perioada de proba de 90 zile
Posibilitate de a primi al 13-lea salariu ( in 2 transe de Craciun si Pasti) in functie de rezultate

Denice Diaconeasa
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 814044