JobZZ.ro

Sales Account Manager

Salariu confidenţial
ID 877366
acum 5 luni
Cluj-Napoca, Cluj
Domeniu de activitate

Vânzări

Nivel carieră

Mid-Level

În calitate de Manager de Cont, vei juca un rol crucial în dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu clienții. Vei fi responsabil pentru înțelegerea nevoilor unice ale fiecărui client, promovarea soluțiilor noastre de interconectare și asigurarea satisfacției acestora. Această poziție necesită o combinație de expertiză tehnică, perspicacitate în vânzări și abilități excelente de comunicare.
Responsabilități Cheie:

Managementul Relațiilor cu Clienții:

Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți.
- Identificarea unor noi oportunități de afaceri în cadrul conturilor de clienți existente.
- Acționarea ca principal punct de contact pentru clienți, rezolvând prompt întrebări și preocupări.
- Responsabil pentru liste de prețuri și strategie de prețuri pentru clienți.

Vânzări și Generare de Venituri:
-Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a atinge sau depăși obiectivele de venituri.
-Realizarea cercetărilor de piață pentru identificarea potențialilor clienți și a industriei pentru extindere.
-Colaborarea cu echipa de vânzări pentru a crea propuneri și prezentări convingătoare.

Expertiză Tehnică:
-Posesia unei înțelegeri profunde a soluțiilor de interconectare ale companiei și a aplicațiilor acestora.
-Păstrarea informațiilor actualizate cu privire la tendințele industriei, ofertele competitorilor și tehnologiile emergente.
-Furnizarea de suport tehnic clienților, abordând nevoile și cerințele lor specifice.

Analiză de Piață:
-Analizarea tendințelor pieței, feedback-ului clienților și dezvoltărilor din industrie.
-Furnizarea de informații echipei de conducere pentru îmbunătățiri ale produselor și serviciilor.

Satisfacția Clienților:
-Realizarea de verificări regulate cu clienții pentru a evalua satisfacția și a aborda orice probleme.
-Lucrul proactiv pentru a depăși așteptările clienților și a promova parteneriate pe termen lung.

Calificări:
-Diplomă de licență în afaceri, marketing, inginerie sau domeniu înrudit.
-3 ani de experiență dovedită în vânzări și gestionarea conturilor.
-Înțelegere tehnică solidă, cu abilitatea de a înțelege și comunica concepte tehnice complexe.
-Abilități excelente de comunicare și prezentare.
-Capacitatea de a lucra independent și în colaborare într-un mediu de echipă.
-Un istoric dovedit de atingere sau depășire a obiectivelor de vânzări.
-Competențe de limbă engleză la nivel conversațional.

Beneficii:
-Salariu competitiv cu structură de comisioane.
-Tichete de masă.
-Oportunități de dezvoltare profesională.
-Mașină de serviciu.

Gata să începi o călătorie în care abilitățile tale se întâlnesc cu inovația? Aplică acum și fii parte dintr-o echipă care redefinește viitorul soluțiilor de interconectare! Trimite-ți CV-ul la [email protected] și să construim ceva extraordinar împreună.