Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Responsabil Logistica Transporturi Iasi

Salariu confidenţial
ID 823468
acum o săptămână
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Administrativ / Logistică

SC SELF TRUST SRL angajeaza RESPONSABIL LOGISTICA TRANSPORTURI IAȘI, cu salariu atractiv acordat in functie de nivelul de experienta. Programari interviu la tel. 0733.499286, la mail achizitii@selftrust.ro sau la sediul nostru din Iasi, Str. Bucium, nr.34 (intrare pe poarta 2 Moldomobila).

Descrierea jobului
Responsabilul Logistica Transporturi planifica, organizeaza, coordeaza si controleaza transportul materiilor prime, a produselor finite si a personalului propriu, atat pe teritoriul Romaniei, cat si international; asigura Managementul flotei auto proprii.
Managementul transportului asigurat de transportatori (intern si international)
- Activitatea de identificare, selectie, negociere si contractare a serviciilor de transport intern si international (UE si extra UE)
- Intocmirea documentatiilor specifice, inclusiv cele pentru exporturi extra UE (AWB, CMR, certificat de origine, packing list, polite de asigurare, declaratia vamala de import, export, tranzit, etc)
- Monitorizarea serviciilor de transport contractate
- Centralizarea documentatiei necesare in vederea raportarii Declaratiei Intrastat,

Managementul flotei auto proprii
- Asigura managementul autovehiculelor din flota firmei fiind responsabil de operarea softului de monitorizare prin GPS, cu toate aspectele specifice de gestionare a parcului auto
- Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor din flota proprie
- Coordoneaza activitatea de inmatriculare si radiere
- Tine evidenta politelor de asigurare RCA si CASCO, a rovignetelor, a Inspectiilor tehnice periodice (ITP) si a reviziilor periodice
- Gestioneaza relatia cu furnizorii de service auto, stabileste si aproba necesarul de piese de schimb/consumabile auto si coordoneaza programarile autovehiculelor

Pregătirea și experiență:
• Studii medii sau superioare;
• Experienta anterioara intr-o casa de expeditii – conditie obligatorie (minim 2 ani);
• Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu-avansat;
• Cunostinte de legislatie vamala si comert international
• Cunoștințe operare pc (word, excel, internet etc.);
• Foarte bune abilitati de negociere;
• Atentie la detaliu si capacitatea de a corela informatii;
• Detine foarte bune abilitati de planificare, prioritizare si organizare;
• Capacitatea de a rezolva concomitent diverse sarcini

Programul de lucru este organizat astfel: de luni pana vineri, interval orar 08:00 – 16:30

SELF TRUST | SELF TRUST SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 823468